Crypto.com’dan 320.000 Ethereum’luk bir büyük hata daha

Reklam Ajansları, SMM Paneller Kas 15, 2022 Yorum Yok

Crypto.com, Fazla Aka bir süreç yanlışı daha yaptığını kabul etti. Web3 Is Going Just Great aracılığıyla bildirildiği üzere, yaklaşık üç hafta Evvel Gate.io isimli Öbür bir kripto Nakit borsasına kazara 320.000 Ethereum (yaklaşık 416 milyon USD) gönderdi. Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, bir Twitter gönderisinde şirketin kriptoyu soğuk yahut çevrimdışı cüzdanlarından birine göndermesi gerektiğini, lakin ezkaza Gate.io.’daki kurumsal hesabına ilişkin “beyaz listedeki” bir adrese gönderdiğini söyledi.

Tüm bunlar, Marszalek’in borsanın fonlarıyla ne yaptığı konusunda şeffaflık sağlamak için şirketin soğuk cüzdan adreslerini halka Aleni bir formda yayınlamasından sonra ortaya çıktı. Bir kullanıcı olan Conor Grogan, Crypto.com’un süreçlerini inceledikten sonra, borsanın 21 Ekim’de Gate.io’ya 320.000 Ethereum gönderdiğine dikkat çekti ve bu ölçü şirketin Ethereum varlıklarının yaklaşık yüzde 80’ini oluşturuyor.

Marszalek daha sonra devredilen varlıkların tamamının Geri alındığını da kelamlarına ekledi. Twitter’daki kullanıcılar, Crypto.com’un yaklaşık bir hafta sonra fonlarını Geri aldığını ve 285.000 Ethereum’u (yaklaşık 350 milyon USD) bir cüzdana aktardığını ve kalan 35.000 Ethereum’u (yaklaşık 43 milyon USD) Öbür bir cüzdana koyduğunu doğruladı. Ayrıca Gate.io, transferin “bir süreç hatası” olduğunu anladıktan sonra fonları iade etmeye başladığını belirten bir Cevap yayınladı.

Crypto.com’un bu sefer en azından fonlarını Geri aldığını görmek hoş. Ağustos ayında, epey bahtsız bir imla yanlışı, Crypto.com’un bir müşterisine şu anda Geri almak için dava açtığı 68 dolarlık bir Geri ödeme yerine 7.2 milyon dolarlık bir ödeme yapmasıyla sonuçlanmıştı.

Marszalek’in “tüm sistemlerimiz olağan biçimde çalışıyor” garantisine karşın, kullanıcılar Crypto.com’un şu anda iflas etmiş FTX ve öteki problemli firmalarla tıpkı bahtı paylaşıp kapanacağından telaş ettikçe platformdan çekilmeye başlıyor. Kimi kullanıcılar, transferin, FTX’in çöküşüne Karşılık olarak Fazla sayıda kripto borsasının sağlamayı vaat ettiği rezervlerin ispatını değiştirmek için yapılıp yapılmadığını sorguluyor.

Gate.io, 19 Ekim’de varlık kontrolü anlık imajını yayınlarken ve “Crypto.com’un mevduatının iç olmadığını” açıklarken, Crypto.com 11 Kasım’da rezervlerin kısmi delilini sağladı. Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Pazar sabahı bir tweet’te duruma atıfta bulundu ve “Bir borsa, cüzdan adreslerini göstermeden Evvel yahut sonra Aka ölçüde kriptoyu taşımak zorundaysa, bu Aleni bir Sorun işaretidir. Irak durun” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir