Elon Musk’a çok sert bir uyarı daha: “Şirketlerinizi düzeltin, yoksa biz düzeltiriz”

Reklam Ajansları, SMM Paneller Kas 14, 2022 Yorum Yok

Massachusetts Senatörü Ed Markey, Elon Musk’ı, Twitter’ın yeni doğrulama siyasetleri hakkında Yasa koyucunun bilgi talebine Misli bir Karşılık vermesinin akabinde adeta azarladı. Musk, pazar sabahı, Markey’in şirketin yeni aylık 8 dolarlık Twitter Blue aboneliğini eleştiren bir mektubu paylaşmasının akabinde “Bunun nedeni, gerçek hesabınızın bir parodi üzere görünmesi olabilir mi?” diye tweet atmıştı. Musk birkaç saat sonra da senatörü profil fotoğrafında maske takmakla eleştirmişti.

Markey, Musk’nın yansısına Karşılık vermekte gecikmedi; “şirketlerinizden biri bir FTC onay kararnamesi kapsamında. Oto Emniyet izleme kuruluşu NHTSA, bir diğerini insanları öldürme tezi ile araştırıyor. Ve siz de vaktinizi çevrimiçi kavgalarla harcıyorsunuz” dedi. “Şirketlerinizi düzeltin. Yoksa bunu Kongre yapacak” diye de ekledi.

Twitter, yeni Blue aboneliğini başlattıktan iki günden kısa bir müddet sonra fiyatlı hesap doğrulamasını askıya aldı. Hizmet kullanılabilirken, troller onu ünlüleri, siyasetçileri ve markaları taklit etmek için kullandı ve platformda kaosa yol açtı.

Markey’in ikazının hükümet hareketine dönüşeceği konusunda bir mutlaklık olmasa da, Demokratların Senato çoğunluğunu sağlamalarının akabinde bir Cevap mümkünlüğü daha sağlam hale geldi. Markey ayrıyeten İrtibat, Medya ve Genişbant Alt Komitesi’nin de bir üyesi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir