Dev şirketin CEO’sundan kafa karıştıran açıklama: “Ofise dönmek zorunda değilsiniz, ama dönmeniz sizin için iyi olur”

Reklam Ajansları, SMM Paneller May 07, 2023 Yorum Yok

IBM CEO’su Arvind Krishna, şirket çalışanlarına ofise dönmemenin meslek ilerlemelerinde Kötü sonuçlara yol açabileceğini söyledi. Bloomberg ile konuşan Krishna, “Uzaktan çalışma mesleğiniz için ziyanlı olabilir” dedi.

Krishna, kimi roller için uzaktan çalışmanın işleri yapmanın yeterli bir yolu olmaya devam ettiğini, lakin kariyerlerinde ilerlemek isteyenlerin vakitlerinin birçoklarında resmi ofis alanlarından çalışmayı Önemli biçimde düşünmeleri gerektiğini belirtti.

Buna Karşın IBM, bütün çalışanları ofise dönmeye zorlamayan şirketlerden biri olarak, üyeleri giderek azalan bir kümenin içerisinde yer alıyor. ancak Tekrar de, çalışanların ofiste olmasını istedikleri açıkça görülebiliyor.

Krishna, şirketin çalışanları haftada üç gün ofisi ziyaret etmeye “teşvik ettiğini”, bunu “beklediğini” ve “istediğini” açıkladı ve “her dakika [ofiste] olmaları gerekmiyor” dedi.

Amazon CEO’su Andy Jassy de, yakın tarihli ofise dönüş duyurusunda benzeri hisler lisana getirdi, lakin öteki birtakım şirketler karışık sinyaller verdi. Google Cloud çalışanlarına haftada üç gün ofise dönmeleri söylendi, lakin bu üç günün birinde bir meslektaşları ile masa paylaşımı uygulaması sebebiyle Geri çevrildiler.

IBM’in, zahmetli, arka ofis işlerinde Yapay zekanın kullanılması hedefiyle 7.800 Benlik işe alım durumunu durdurmayı düşündüğünün bildirilmesinin sırf günler sonrasında çalışanlarıyla ilgili unsurlarını ve beklentilerini gündeme getirmesinin sebebine ait spekülasyonlar ise artmaya başlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir