Dikkat! Dünya Kupası’nı izleyeceğim derken her şeyinizi kaybetmeyin

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 08, 2023 Yorum Yok

Zscaler isimli tahlil şirketinin en nihayet TheatLabz araştırması, Düzmece yayın siteleri ve piyango dolandırıcılığı kullanarak futbol taraftarlarını maksat Meydan siber hücumlarda nihayet vakitlerde bir artış olduğunu ve bunun “kullanıcılara Kötü maksatlı yazılım bulaştırmak için Az aktifliklerin etrafındaki telaş ve heyecandan yararlandığını” ortaya koydu.

Çalışma, Dünya Kupası ile ilgili Meydan ismi kayıtlarında nihayet vakitlerde bir artış olduğunu ortaya koyarken, Zscaler, “gizli suçluları ayıklamak” için yaptığı tahlilin akabinde bir sıra korku verici Olay çalışması sundu.

En telaş verici olanı, Xiaomi, Reddit, OpenSea ve LinkedIn üzere yasal web sitelerinin ve portalların Düzmece yayın irtibatları yayınlamak için Kötü hedefli şahıslar tarafından ele geçirilmesi üzere görünüyor. Bu örneklerden birinde kurbanlar, 2022 FIFA Dünya Kupası açılış merasiminin canlı yayınını sunduğunu argüman eden Kötü niyetli bir siteyi ziyaret etmeye ikna ediliyor. Fakat bu sayfa, Blogspot’ta barındırılan Düzmece bir yayın sitesine yönlendiriyor ve burada kullanıcılardan canlı yayın aktifliğini izlemek üzere fiyatsız erişim için bir hesap oluşturmaları istenerek şahsî bilgiler yahut ödeme bilgileri dolandırıcılara veriliyor.

Saldırganlar ayrıyeten, Düzmece bilet fiyatları Tahsil etmeye yahut ödeme kartı bilgilerini çalmaya çalışan dolandırıcılık siteleri de iç olmak üzere, FIFA yahut futbolla ilgili oyunların Üzücü emelli kırılmış sürümleriyle de kullanıcıları hedefliyor.

Araştırmayı yapan Zscaler, kullanıcıları doğrulanmış siteleri kullanmanın yanı sıra, güvenilmeyen sitelerden rastgele bir yazılım yahut oyun indirmekten kaçınılması konusunda uyarıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir