Yaşanan kaosa rağmen Elon Musk, Twitter’ın yeni rekorlar kırdığını iddia ediyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 08, 2023 Yorum Yok

Elon Musk, Twitter’ı devraldıktan bir ay sonra yeni kullanıcı kayıtlarının “tüm vakitlerin en yüksek seviyesinde” olduğunu açıkladı. Musk, Twitter’ın var durumunu ve platforma yönelik vizyonunu detaylarıyla anlatan bir slayt gösterisi paylaştı. Buna nazaran 16 Kasım prestijiyle Twitter, nihayet yedi gün içinde günde 2 milyondan Çok yeni kullanıcı kazanıyor. Musk’ın paylaştığı grafiklerden birine nazaran, günlük kayıtların 2021’deki tıpkı yedi günlük periyoda nazaran yüzde 66 arttığı görülüyor.

Musk, kullanıcı etkin dakikalarının da bütün vakitlerin en yüksek düzeyinde olduğunu, Twitter’ın kullanıcı tabanının 15 Kasım prestijiyle nihayet yedi gün içinde günde ortalama yaklaşık 8 milyar etkin dakikaya ulaştığını ve bu da geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 30’luk bir artışı temsil ettiğini söyledi. Ayrıyeten nihayet vakitlerde nefret söylemi gösterimlerinin azaldığını tez etmek için de bir grafik gösterdi.

Musk’ın paylaştığı datalar hakikat olsa bile, bunun ne manaya geldiği tartışmaya açık. Örneğin, nefret söylemi ile ilgili grafik, en düzgün ihtimalle, durumun Noksan bir fotoğrafını sunuyor. Birincisi, Ufak puntolarla yazılan ikazlarda bu grafiğin yalnızca İngilizce tweet’leri kapsadığı yazıyor. İkincisi, Twitter’ın trans bireylere yönelik amaçlı taciz için uyguladığı nefret dolu davranış siyasetini yakın vakitte uygulamayı bıraktığını gösteren ispatlar var.

Musk’ın paylaşmamaya karar verdiği bilgiler de bir o kadar değerli. meşhur miyarder, yakın vakitte çalışanlarına şirketin Fazla Nakit kaybettiğini ve iflasın “beklenmedik bir durum olmadığını” söylemişti. Daha yakın tarihli bir rapor, Musk’ın platformu devralmasından bu yana Twitter’ın en âlâ 100 reklam vereninden 50’sini kaybettiğini gösteriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir