Dünya’nın en iyi markaları açıklandı; Google tahtını kaybetti. İşte en iyi marka listesinin yeni lideri…

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 08, 2023 Yorum Yok

İngiliz milletlerarası internet tabanlı pazar araştırması ve bilgi tahlili şirketi YouGov tarafından hazırlanan bir rapor, Samsung Electronics’in dünya çapında en âlâ marka sıralamasında en üst sıraya yerleştiğini gösteriyor.

Rapora nazaran Güney Koreli şirket, Google’ı tahtından indirmeyi ve 2022 yılının en uygun global markası olarak tanınmayı başardı. Samsung, daha Evvel Küresel En Uygun Marka Sıralamasında Google’ın akabinde 2’inci, 2020 yılında ise 4’üncü sırada yer almıştı.

YouGov’un Global En Yeterli Marka Sıralaması 2022 raporu YouGov BrandIndex’ten alınan puanlara dayanıyor. Bu rapor, izlenim, kalite, memnuniyet, prestij ve değer faktörlerinin ortalaması alınarak hesaplanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Çin, Hindistan ve Güney Kore iç olmak üzere 38 pazardaki 380 markanın yer aldığı listede Samsung 127 puan alarak başa oturmuş durumda. Tekrar rapora nazaran Samsung, İrlanda, Güney Kore, Hollanda ve Vietnam üzere ülkelerin varsayımı sonuçlarında dorukta yer alırken Fransa, Pakistan, Filipinler ve İngiltere’de 2’inci sıraya geriledi.

Samsung ve Google’ın yanı Dizi Google’ın bir eseri olan YouTube 85 puanla 3’üncü sırada yer alırken Netflix ise 59 puanla onu takip ediyor.

İlk 10 Dizi şu biçimde şekilleniyor:

Daha Çok bilgi için Global Best brand Rankings 2022 raporunu buradan indirebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir