Elon Musk, çalışanların konuttan çalışmasını istemiyor…

Sosyal Meda Uzmanlığı Kas 04, 2022 Yorum Yok

Yeni Twitter CEO’su Elon Musk’ın, şirketi resmi olarak satın almasından bir hafta sonra, kalan bütün çalışanlarını ofise dönmeye zorlamayı planladığı bildiriliyor. Axios tarafından bildirilen karar, toplumsal File devi birebir vakitte Amel gücünün üçte birini işten çıkarmayı planladığı bir devirde geldi. Bu işten çıkarma kararı, 3.700’e kadar çalışanını etkileyebilecek bir devinim olabilir.

Çalışanları ofise Geri dönmeye zorlama kararı, Twitter’ın daha Evvel aldığı birtakım kararlarla büsbütün Aksi gözüküyor. Firma, Mayıs 2020’de çalışanlarına isterlerse ofise “asla” Geri dönmek zorunda kalmayacaklarını söylemişti. Musk ise şirketlerinde uzaktan çalışma konusundaki hoşnutsuzluğunu daha Evvel birkaç Kez açıklamıştı.

Haziran 2020’de Tesla çalışanına gönderilen dahili bir not, o sırada dünya genelinde yaşanan salgına karşın, çalışanları 40 saatlik bir çalışma haftası için ofise dönmeye yahut “başka bir yerde çalışmaya” çağırmıştı.

Twitter’ın Musk tarafından satın alınması şimdiden şirkette Kıymetli değişikliklere yol açtı. Şirketin CEO’su Parag Agrawal ve baş hukuk vazifelisi Vijaya Gadde de iç olmak üzere, şirketin üst seviye liderlik grubunun birden fazla vazifeden alındı.

Uzaktan çalışmayı sona erdirme planları, şirketin Amel modelini yenilemeye yönelik savlı planlarla irtibatlı olabilir. ancak bu karar, çalışanların uzaktan çalışmaya müsaade veren işleri tercih etmeye devam ettiği bir devirde geliyor. Linkedin tarafından yapılan global bir anket, esnekliğin bütün Amel adayları için tazminat ve maaşın akabinde üçüncü en Kıymetli öncelik olduğunu söylüyordu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir