Monster Abra A5 V19.3 İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 04, 2022 Yorum Yok

Bugün oyuncuların yakından tanıdığı markanın yeni bir canavarı Mevcut masamızda. “Canavar” deyince esasen bu laptop’ın bir Monster Notebook olduğunu anlamak Fazla da güç olmasa gerek. “Oyun Bilgisayarı” dendiğinde akla gelen birinci marka olan Monster, bugüne kadar Özellikle Fazla sayıda öğrenciyi Mesut etti ve bunu Özellikle fiyat / performans modelleri sunarak yaptı. Üst Tertip performans üreten dizüstü bilgisayarları rakiplerine göre daha Müsait fiyattan sağlayan Monster Notebook, satış sonrası dayanağıyla de kullanıcılarından bugüne kadar tam not almayı başardı. Lakin yalnızca oyun oynamayı seven öğrencilerden değil; bunun yanında profesyonel gamerlar, mimarlar, mühendisler, dizayncılar ve pek Doğal ki günlük kullanımda taş üzere bir bilgisayarı elinin altında bulundurmak isteyenlerden de o denli. Bugün yakından bakacağımız bu model, Monster Notebook’un en yeni dizüstü bilgisayarlarından biri; Monster Abra A5 V19.3.

Şimdi bu model nitekim de üst Tertip özelliklere sahip bir model ve Yeniden misal donanım bileşenlerine sahip rakiplerine göre Müsait fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. önemli özellikleri var; NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti ekran kartı, 15.6” boyutunda 144Hz tazeleme suratına sahip ekranı, Intel’in 12’inci nesil işlemci ailesinden tam 14 çekirdekli Core i7-12700H işlemcisi ve daha fazlası. Her zamanki üzere hepsinden sırasıyla bahsedeceğiz, fakat Evvel ekran kartından bahsederek başlayalım, çünkü bu kart Değerli yetenekleri bir ortada sunuyor. Sonrasında da esasen testlerle incelemeye devam edeceğiz.

Monster Abra A5 V19.3’te NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Max-Performance ekran kartı yer alıyor. 4GB GDDR6 belleklerden Sıkıntı sağlayan bu ekran kartı, 128-bit hafıza arayüzü genişliğine sahip. NVIDIA’nın Ampere mimarisinin yapıtı olan bu ekran kartı Özellikle oyunlardan üst Tertip performans beklentisi içinde olanların arayacağı bir model olurken, yalnızca bununla da hudutlu değil. Bu kartın pek Fazla alanda avantajları var. Onlara da geleceğiz, lakin öncelikle anne bahsimiz olan oyun üzerine avantajlarından bahsederek başlayalım.

NVIDIA’nın yeni RTX ekran kartları, içerisinde yer Meydan RT çekirdekleri sayesinde rakipsiz bir ışın izleme performansı sunuyor. RTX ile hayatımıza giren ışın izleme tekniği, oyunlarda fotorealistik grafikler için en Kıymetli öğeler olan ışık, küresel aydınlatma, Fer saçan dokular ve gölge, yansıma ve çevresel perdeleme üzere ışığın hareketleri sonucu ortaya çıkan efektler gerçeğe Fazla daha yakın bir biçimde oyun dünyası içerisinde oluşturulan sanal ışınlar izlenilerek hesaplanıyor. Yani Fer ve Fer kaynaklı efektler simüle edilmiş oluyor ve ortaya standart metotlara kıyasla Fazla daha gerçekçi gölgeler, Fazla daha gerçekçi yansımalar, Fazla daha gerçekçi bir aydınlatma – hasılı Fazla daha gerçekçi grafikler çıkıyor. Yani daha Evvel oynadığınız oyunlar bu RTX ekran karlarının ışın izleme tekniği sayesinde Fazla daha gerçekçi duruyorlar.

RTX ekran kartlarının bir öbür avantajı da DLSS. GeForce RTX ekran kartları içerisinde yer Meydan tensör çekirdekleri sayesinde oyun performansını artıran DLSS hayata geçiyor. DLSS NVIDIA’nın geliştirmiş olduğu bir Yapay zekâ algoritması. Kısaca, NVIDIA RTX ekran kartları üzerinde yer Meydan tensör çekirdekleri sayesinde oyun daha düşük bir çözünürlükte hesaplanıp ekran çözünürlüğüne yükseltiliyor. misal olarak 4K çözünürlükteki bir monitörde oyun oynuyorsanız, DLSS’i performans modunda etkinleştirdiğimizde oyun motoru oyun hesaplamalarını güya çözünürlüğü 1080p olarak seçmişiz üzere yapıyor lakin DLSS ortadaki Noksan pikselleri Yapay zekâ algoritması ile hesaplayıp bizim oyunu Tekrar de 4K’da görmemizi sağlıyor. Bu sayede Bazen Vakit FPS pahası olarak 2 kata kadar bir performans artışı yakalamış oluyoruz. Bu sahiden şahane bir formül.

Tüm bunların yanı Dizi RTX ekran kartları, içerisinde yer Meydan tensör çekirdekleri sayesinde Yapay zekâ süreçlerini hızlandırabiliyor. Bu sayede öğrenciler, uzaktan eğitim yahut Küme çalışmaları için sanal ortamda toplantı üzere aktiviteler için Yapay zeka dayanaklı gürültü giderme ve Yapay arka plan üzere özelliklere sahip NVIDIA Broadcast’ten faydalanabiliyorlar. Ayrıyeten öğrenciler, Yapay zeka takviyeli uygulamalar ve GPU hızlandırması sayesinde Okul işlerini daha süratli bir halde bitirebilirler.

Tabii ki bunlardan oyunlarda da olağanüstü fayda sağlanabiliyor. Bilhassa sanal arka plan oluşturma, otomatik çerçeveleme ve mikrofonda parazitlenmeyi tedbire tekniği oyun oynarken yayın yapanların ziyadesiyle işine yarayan özellikler.

Evet, buraya kadar tamamsak artık Monster Abra A5 V19.3’in öteki Değerli sistem özelliklerinden bahsedelim ve ardından de testlerine geçelim.

Monster Abra A5 V19.3’te, Intel’in 12’inci nesil Alder Lake işlemci ailesinden Core i7-12700H işlemci kullanılıyor. 14 fizikî çekirdek ve 20 izlek içeren bu işlemci, verimlilik odaklı ve performans odaklı çekirdekleriyle yüksek frekans kıymetleri sağlıyor. İşlemcinin verimlilik odaklı çekirdekleri çalıştığında 3.50 GHz frekansa erişililebilirken, yük altında devreye giren performans odaklı çekirdekler 4.7 GHz bandına ulaşabililiyor. 10nm SuperFin fabrikasyon sürecinin yapıtı olan bu işlemci sayesinde Monster Abra A5 V19.3 yalnızca bir oyun bilgisayarı olmakla kalmıyor, tıpkı vakitte bir notebook’tan yüksek performans bekleyen profesyonellere de hitap ediyor. Kaldı ki, bizim görüntülerimizi düzenlerken montaj sınırımızda kullandığımız dizüstü bilgisayar da bir Monster. O manada yüksek performans beklentilerini karşılıyor.

Monster Abra A5 V19.3’te 8 GB DDR4 bellek kullanılıyor. 3200MHz frekansta çalışan bu RAM kapasitini elbette satın alım evresinde artırabilirsiniz. Monter Notebook’un Eser sayfasında pek Fazla konfigürasyon öğesini satın alım evresinde değiştirmeniz mümkün.

Yine bu modelde depolama ünitesi olarak da 500 GB kapasitesine M.2 SSD kullanılmış. Bu diskin de performansı bir epey yüksek. Yaptığımız CrystalDiskMark testinde 2480 MB/s sıralı okuma, 1960 MB/s sıralı yazma performansı üretebildiğini gördük ki bunlar da ziyadesiyle yüksek bedeller.

Monster Abra A5 V19.3’ün ekranı başta da söylediğimiz üzere 15.6 inç boyutunda. Full HD çözünürlük üreten bu ekran 144Hz tazeleme hızı sağlıyor. Bunun manası, notebook’ta bulunan RTX 3050 Ti ekran kartının oyularda üreteceği fps pahası, bu ekranla senkronize olabiliyor ve bu sayede oyunlarda kare atlamaları görmüyor, oyun içinde ekran yırtrılmalarıyla karşılaşmıyorsunuz. Pek akıcı bir oyun tecrübesi elde edilebiliyor.

Oyun tarafında Monster Abra A5 V19.3’ün eli bir oldukça geniş. Çünkü ekran kartı olarak RTX 3050 Ti, işlemci olarak da Core i7-12700H işlemci olunca, bu notebook’ta oynayamayacağınız oyun yok. Esasen Monster Notebook’un sloganı da bu tarafta: “Oynayamayadığınız oyun olursa, paranız ilade,” diyor marka.

Monster Abra A5 V19.3 elimizde olduğu mühlet boyunca pek Fazla oyunda kıymetlendirme talihi bulduk. Bunlar ortasında Özellikle RTX ve DLSS performansıyla öne çıkan oyunlardan Minecraft, Spider-Man Remastered, Valorant ve Apex Legends’ta Vakit geçirdik ve sonuçlar pek Olağan ki ziyadesiyle etkileyiciydi.

Peki, laptop’ın sentetik testlerdeki başarısı nasıl? Bunu da pek Fazla noktada ölçümledik. PCMark 10’da Essentials adımında 9 bin 856 puan toplayan notebook, Productivity testinde de tam 9 bin 839 puan toplamayı başardı.

İşlemci özelinde bir test olan Cinebench R23’e geldiğimizde burada da Biricik çekirdek skoruyla 1797 puan, çoklu çekirdek performansıyla ise 13 bin 803 puan kazanan Monster Abra A5 V19.3, böylelikle süreç hacmiyle ne kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor.

3DMark testine geldiğimizde, burada da TimeSpy testinden 6 bin 902 puan toplayan Abra A5 V19.3, Fire Strike testinde 14 bin 764 puan ve Night Raid testinden de 46 bin 591 puan sağlamayı başardı.

Bu ortada Monster Abra A5 V19.3 ziyadesiyle serin çalışan bir notebook. Bunun için bilgisayarın sağ ve sol yanlarında olduğu üzere arka tarafına da havalandırma mazgalları yerleştirilmiş. Böylelikle 4 yandan hava çıkışı sağlanabiliyor. Bu sayede sıcak hava süratlice dışarıya atılıyor ve İç yüzey acil halde serinletilebiliyor. Control Center uygulamasından notebook’un çalışma modlarını değiştirebiliyor ve fanları tam kapasitede çalıştırabiliyorsunuz. Şayet süreç gücü düşük uygulamalar çalıştıracaksanız, notebook’u ofis modunda, Şayet yük altına sokacaksanız Turbo modunda çalıştırmanızı öneririz. Böylelikle çalışma formunuza Müsait performans elde edebilirsiniz.

Laptop’ın öbür ayrıntılarına baktığımızda, Yeniden her Monster Notebook’ta karşılaştığımız üzere İdeal kısımların yer aldığını görüyoruz. Bu modelde RGB Biricik bölge aydınlatmalı geniş bir klavye kullanılmış. Ekranın üzerinde HD kamera bulunuyor. arka kapakta yer Meydan Monster logosu ışıklandırmalı yapıda tasarlanmış ve pek Alışılmış ki geniş ilişki seçenekleri ile Sound Blaster Cinema 6 Plus takviyeli hoparlörler de unutulmamış.

Monster Abra A5 V19.3’te 2 adet USB 3.1 Gen 1 portu, 1 adet USB 3.1 Gen2 portu ve 1 adet de USB 3.1 Gen2 Type-C portu bulunuyor. Ayrıyeten HDMI 2.1 imaj transfer noktası ve Gigabit Ethernet portu da unutulmamış. Kablosuz ilişki tarafındaysa Yeniden Wi-Fi 6 takviyesi ile Bluetooth 5.2 standardının benimsendiğini görüyoruz.

Sonuç

Evet, Sonuç olarak değerlendirdiğimizde Monster Abra A5 V19.3’ün genel çizgileriyle ziyadesiyle başarılı bir notebook olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sahip olduğu donanım bileşenleri ışığında ortaya sahiden de şahane sonuçlar çıkartıyor. Gerek oyun tarafında tercih edilebilir, gerek profesyonel kullanımlar için satın alınabilir kuvvetli bir model. Bu ortada her Monster Notebook modeli üzere bu aygıtın da yanında Monster sırt çantası Armağan olarak geliyor. Ayrıyeten ömür uzunluğu fiyatsız bakım garantisi de var. Yine satın almadan Evvel Dijital Mağaza üzerinen alıcı temsilcisiyle online olarak bağlantıya geçebilir ve Aygıt hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Şayet pahalandırmak isterseniz, görüntünün İzah kısmında eserin linkini de bulabilirsiniz.

Sponsorlu İçerik

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir