ZTE Blade V30 Vita İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 14, 2022 Yorum Yok

Hep soruyordunuz, bu görüntüde bu telefonu artık daima Birlikte inceleyeceğiz. nihayet periyotta daima birebir markaların telefonlarını duyuyoruz ekseriyetle fakat etrafta aslında farklı markaların telefonları da Mevcut pek Alışılmış ki. Bilhassa fiyat/performans ve giriş düzeyi modeller ortasında Fazla sayıda marka ve model var. O nedenle bu kısımda daima sorduğunuz telefonlardan biri olan ZTE Blade V30 Vita’yı değerlendireceğiz. Bu telefon şu Lahza 3900 TL civarında bir fiyat etiketiyle bulunabiliyor. Giriş düzeyi modellerden biri olduğunu baştan söyleyeyim. Bu fiyata Xiaomi Redmi 9c ve OPPO A16 üzere modellerle rekabet halinde. Biraz daha fiyat farkına daha Evvel incelediğimiz General Mobile GM 22 Plus var.

Şimdi, ZTE, Çin’in en Değerli oyuncularından biri. Ülkemizde de Vakit vakit yeni telefonlarını görüyoruz, fakat artık daha Çok göreceğiz üzere görünüyor. Çünkü şirket kısa bir müddet Evvel ülkemizdeki faaliyetlerine başladı ve hem akıllı telefonları hem giyilebilir eserlerini ile Türkiye pazarına giriş yaptı. Blade V30 Vita da ZTE’nin üretimini Türkiye’de yaptığı birinci akıllı telefon modeli. Bakalım artık bu telefon nasıl olmuş?

Tasarımı Nasıl?

Blade V30 Vita, epeyce Aka bir telefon ve büyükçe bir ekranı var. 6.82 inç büyüklüğünde olan bu ekran böylelikle hakikaten Aka ekranlı bir telefon isteyenleri ziyadesiyle Mesut edecektir diye düşünüyoruz. Bu nedenle de biraz ağır. 210 gram tartısında bir model olmuş. Tuttuğunuzda ziyadesiyle hissettiriyor kendini. arka yüzeyi cam değil, plastik gereçle kaplı. Bu nedenle kaymıyor, elde istikrarının düzgün olduğunu söyleyebiliriz.

Yan tarafta parmak izi sensörü var. Buna ek olarak ön kamera yoluyla Çehre tanıma da unutulmamış. Alt kısma geldiğimizde burada USB-C portu, mikrofon, Biricik taraflı hoparlörü ve kulaklık girişi yer alıyor. Bu ortada telefonun kutu içeriğinde kulaklığı da var. 18W gücünde şarj aygıtı ve silikon kılıfı da kutudan çıkıyor. Bunlar da hoş ayrıntılar olmuş. Telefonun sağ kenarında ses butonları, sol tarafta da çift SIM kart ve microSD kart çekmecesi yer alıyor.

Telefonun ardındaki kamera modülü sol köşeye pozisyonlandırılmış. Burada 48 MP anne kamera yer alıyor. Bu fiyat sınıfı telefonlarda artık pek sık görmüyoruz bunu. Kameralara geleceğiz.

Ekran Özellikleri Neler?

Blade V30 Vita’nın ekranı dediğimiz üzere epey büyük; 6.82 inç düzeyinde. Bu ekran HD+, yani 720 çözünürlüğünde manzara üretiyor. Bu fiyat segmenti için bu artık ülkü, lakin bütçenizi 300 – 400 TL daha artırarak Full HD ekranlı modelleri bulabileceğinizi de söyleyelim.

Telefonun ekran piksel yoğunluğu 288 ppi olurken, parlaklığı da kâfi düzeyde; ekran Nefes görünmüyor. Parlak güneş ışığı altında ekrana baktığınızda elbette Fazla net değil, Ancak okunabilir olduğunu söyleyebiliriz. Azamî parlaklığı yaklaşık 450 nit düzeyinde. Esasen kontrast oranının şahane olmasını beklemeyin. Renk üretimi ve görüş açısı istikrarı ise güzel düzeyde. Ekranda IPS LCD panel kullanılmış. Ekran rengini sıcak, olağan ve soğuk formunda ekran ayarları kısmından ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıyeten bir okuma modu da yerleştirilmiş olması da hoş bir seçenek olmuş.

Ekran hassasiyeti ise dokunmaya pek süratli reaksiyon verecek halde. Hareketleri problemsiz algılıyor, bu bahiste bir kaygınız olmasın. Hatta telefonda “ekran kenarı kusurlu dokunma koruması” biçiminde bir seçenek de var. Telefonun ekranı bir epey Aka olduğundan, Biricik elle kullanımlarda avuç içinin ekrana dokunması sebebiyle kusurlu dokunuşların bu biçimde önüne geçilebilmesi amaçlanmış, çok de hoş düşünülmüş bizce. Ayarlarda ayrıyeten daha pek Fazla faydalı seçenek bulabilirsiniz.

Bu kısmı toparlayacak olursak, ekran sınıfı için çok Müsait ölçüde manzara üretiyor, Aka olması sebebiyle multimedya uygulamaları, işte sinema / sıra izlemeceleri ve internet gezinimlerinde pek keyif verecektir diye düşünüyoruz.

Özellikleri Neler ve Performansı Nasıl?

Ekrandan fazla işletim sistemi ve performansına gelelim. Çünkü Blade V30 Vita’nın bizce takıldığı kısım biraz burası oluyor. Öncelikle telefonda Android 11 işletim sistemi kullanılmış durumda. Android 12 güncellemesi gelir mi bilmiyoruz, çünkü işlemci Ender duyduğumuz lakin Çin’de bu Sınıf telefonlarda çokça tercih edilen Unisoc logosu taşıyor. Unisoc SC9863A, 28 nm süreç teknolojisine dayanan Yalın bir 8 çekirdekli işlemci ve azamî saat suratı 1.6 GHz. Yani bu telefonun Fazla süratli bir model olmadığını söylememiz gerekli. Bu Sınıf akıllı telefonlar ortasında MediaTek Helio G35 işlemcili seçenekler de var, lakin biraz daha üst fiyata Helio G80’li modeller de bulunabiliyor. Hem günlük kullanım hem performans manasında bunlar daha âlâ seçenekler olacaktır.

Blade V30 Vita, Fazla yormadığınızda çok kullanışlı bir telefon, Ancak tıpkı anda birdenbire Çok uygulama çalıştırdığınızda, sekmeler ortasında dolaşırken biraz çabuk yoruluyor. Arayüzde de Vakit vakit gecikmeleri görüyorsunuz. Aslında performans odaklı bir telefon tezinde değil, lakin daha güzel olabilirdi kanısındayız. Oyun performansı da pek etkileyici değil. Yalın oyunları oynayabilirsiniz, lakin PUBG üzere oyunları asgarî grafik ayarlarında çalıştırabiliyorsunuz.

Telefonda 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı yer alıyor, bu alanın 114 GB’ı kullanılabilir durumda. Şayet bu da yetmezse, microSD kart yoluyla hafızayı genişletebiliyorsunuz.

Telefonun batarya kapasitesi ise 5000 mAh formunda. PCMark pil testinde yaklaşık 14 saatlik pek güzel bir değer elde edebiliyor. Bu manada günü rahat çıkartabilecek bir telefon olmuş. Hatta kullanımınız biraz daha ölçülü ise 2 günü de rahat çıkarabilirsiniz. Full HD görüntü izlerken 15 saat civarı bir ömür sunuyor bu pil. 18W gücündeki şarj aygıtı ise yaklaşık 2 saat içinde telefonun bataryasını tam kapasite doldurabiliyor. Kablosuz şarj ise elbette yok.

Arayüze dönecek olursak ,telefonda MiFavor 10.5 sürümü kullanılmış. Kontol açısından burada gereksiniminiz olan Çabucak her şey var; arayüz sirkülasyonlarını seçmeli navigasyon ile değiştirebiliyor, Biricik el modu, ekran kaydı, 2 pencere modu üzere seçenekleri kullanabiliyorsunuz. Google Play dayanağı elbette var, Android uygulamalarını problemsiz yükleyebiliyorsunuz. Bu ortada telefonun hoparlörü stereo değil, fakat ses kalitesini güzel bulduk. Kendi kablolu kulaklığı da var, fakat kablosuz kulaklıkla kullanmak istediğinizde Bluetooth 4.2 standardında ilişki kuruyorsunuz. AAC, aptX HD ve LDAC codec bileşenleri destekleniyor.

Kameraları Nasıl?

Peki, Blade V30 Vita’nın kameraları nasıl? Telefonda geride 3’lü kamera kurulumu, önde ise ekranda çentikle kendine yer bulan Biricik ön kamera yer alıyor. Gerideki kameralardan ana kamera 48 MP ölçüsünde fotoğraflar çekebiliyor. f/2.4 diyafram açıklığına sahip olan bu kameraya 5 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörü eşlik ediyor. anne kamera ile düzgün Fer şartlarında yapılan çekimlerin manzara kalitesinin çoklukla güzel olduğunu söylelim, lakin makro kameranın performansını pek beğenmedik.

Ana kamera, varsayılan olarak 12 MP çözünürlükte Cazibe yapıyor. Ayarlarda 48 MP modunu göreceksiniz, bu modda Cazibe yaptığınızda daha ayrıntılı fotoğraflar elde edebiliyorsunuz, Ancak toplumsal medya paylaşımları için 12 MP çekimler kâfi olacaktır. Düşük Fer çekimleri için Yine arayüzede Gece Çekimi modu mevcut. Böylelikle düşük ışıkta yapılan çekimler birkaç saniye işlenerek biraz parlatılabiliyor. Ayrıyeten ayarlarda büsbütün manüel fotoğraf modu da var.

Kamera arayüzü epey kolay, Ama biraz ağır işlediğini söylemek lazım. Modlar ortasında sirkülasyon yavaş oluyor ve Özellikle deklanşör gecikmesi ayrım edilir ölçüde. Bunları tahminen bir yazılım güncellemesiyle düzeltebilir şirket.

Video noktasında ise arka kamera ile 30 kare Full HD görüntü kaydı yapılabilirken, ön kamera ile ise 720p kayıt imkanı mevcut. Ön kamera ile yine 8 MP çözünürlüğünde özçekimler yapabiliyorsunuz.

Evet, Blade V30 Vita kameralarıyla Fazla cazibeli bir telefon değil elbette. Bu Sınıf telefonlar ortasında kendini pek parlatamıyor, lakin rekabet halinde olduğunu söyleyebiliriz.

Sonuç

Sonuç olarak değerlendirdiğimizde Blade V30 Vita’nın giriş düzeyinde yer Meydan ortalama modellerden biri olduğunu söylemek Fazla da güç olmayacak. Daha güzeli olabilirdi doğrusu. İşlemci seçimi biraz daha âlâ tercih edilebilir ya da daha uygun bir yazılımı optimizasyonu ile tahminen performans sıkıntılarının önüne geçilebilirdi. Telefonu ağır kullanmayanlar bunu pek ayrım etmeyeceklerdir, o manada giriş düzeyi modeller ortasında tercih edilebilir, lakin fiyatının onu biraz daha cazip hale getirmesi gerekiyor, aksi halde rakipleri karşısında işi biraz güç.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir