Elon Musk’ın Twitter’dan yeni para kazanma planı belli oldu: Kısa mesajlar…

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 20, 2023 Yorum Yok

Hesaplarını kısa ileti kullanarak koruyan Twitter kullanıcıları, iki faktörlü kimlik doğrulama usullerini değiştirmedikleri yahut platformun abonelik hizmeti Blue için ödeme yapmadıkları takdirde, 20 Mart’tan sonra bu ekstra Emniyet katmanını kaybedecekler. Öbür bir deyişle kısa iletiyle iki faktörlü doğrulama sistemi, artık yalnızca Blue abonelerine Özel olacak.

İki faktörlü kimlik doğrulama, birileri şifrelerini çalmış olsa bile bireylerin hesaplarını müdafaalarına İmkan tanıyor. Bu Emniyet sürecini etkinleştiren Twitter kullanıcıları, şifrelerini ve kısa ileti yahut kimlik doğrulama uygulaması aracılığıyla aldıkları bir kodu girdikten sonra hesaplarına giriş yapabiliyor. Ayrıyeten bir Emniyet anahtarı da kullanabiliyorlar.

Şirket bir blog yazısında artık “Twitter mavi tik aboneleri dışındaki hesapların kısa bildiriye kaydolmasına müsaade vermediğini” söyledi. Firma ayrıyeten, “Açık olmak gerekirse, Twitter’da Celse açmak için iki faktörlü kimlik doğrulama hala Gerekli değildir, lakin kullanıcıları bunu etkinleştirmeye teşvik ediyoruz. Bu değişiklik yalnızca Twitter Blue’ya abone olmayan hesaplar için var 2FA prosedürlerini kısıtlıyor” formunda bir tweet attı. Platformun abonelik hizmeti olan Twitter Blue’ya web üzerinden abone olanlar aylık 8 dolar, taşınabilir Aygıt üzerinden abone olunduğunda ise aylık 11 dolar fiyat ödeniyor.

Twitter’ın duyurusu, Platformer’dan Zoë Schiffer‘ın toplumsal ağın bu değişikliği yapmayı planladığını tweet’lemesinden saatler sonra geldi. Bu, milyarder Elon Musk’ın geçen Yıl şirketi 44 milyar dolara devralmasının akabinde reklamverenlerin harcamalarını Geri çekmesiyle Twitter’ın daha Çok kullanıcıyı Twitter Blue’ya abone olmaya nasıl ikna etmeye çalıştığının bir Öbür örneği. The Information bu ayın başlarında Twitter’ın ABD’de yaklaşık 180.000 abonesi olduğunu, yani hizmetin platform kullanıcıları ortasında pek de tanınan olmadığını bildirmişti. Şirket, mavi onay işareti ile daha uzun tweetler ve öbür özellikler sunarak daha Çok kişinin abone olmasını sağlamaya çalıştı.

Şirket, kısa ileti 2FA’yı periyot dışı bırakan Twitter kullanıcılarının telefon numaralarının hesaplarıyla otomatik olarak ilişkilendirilmeyeceğini, lakin hesap ayarlarından numaralarını güncelleyebileceklerini de söyledi.

  • Instagram ve Facebook’a da fiyatlı mavi tik geliyor

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir