Elon Musk’tan bir U-dönüşü daha: Son kararını 24 saat geçmeden iptal etti

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Twitter bir Kez daha yeni bir politikayı uygulamaya koyduktan bir günden az bir müddet sonra bu kararından Geri adım attı. Bu haftanın kurbanı, Elon Musk’ın öbür toplumsal medya sitelerine harici temasları yasaklama istikametindeki Birden kararı oldu.

Twitter, Pazar günü artık kimi toplumsal platformların parasız reklamının yapılmasına müsaade verilmeyeceğini açıklayan bir blog yazısı yayınlamıştı. Akabinde bu blogu sildi. Yasak, Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr, ve Post toplumsal medya sitelerine giden linklere uygulanacak yasağı içeriyordu. Hem gönderiler hem de profil bilgilerindeki yazılar için bu yasak geçerliydi.

Şaşırtıcı olmayacak bir biçimde, Twitter kullanıcıları bu yeni politikayı ateşli bir biçimde eleştirmeye başladı. Musk, Çabucak kullanıcılara alternatif teklifleri olup olmadığını sordu. Bir mühlet münakaşa yaşandıktan sonra ise, yeni siyaset bilgisi yayınlandı.

Musk, “Yeni engelleme siyaseti yalnızca reklam yapma emelli açılan hesapları kapsayacak” dedi. Buna ek olarak, bundan sonra yapılacak olan değişikliklerin Twitter’ın anketleri ile şekilleneceğini da söyledi.

Bundan sonra, işler daha da karışık hale geldi. Musk, kısa bir sonra “arada bir link paylaşmaktan bir ziyan gelmeyecektir” dedi.

Yaşanan bu nihayet olay, Twitter’ın yeni kuralları hakkındaki tutarsızlık ve keyfiliği bir Sefer daha gözler önüne seriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir