Eski Twitter çalışanlarından Twitter’a rakip geliyor: Spill için kayıtlar başladı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Alphonzo “Phonz” Terrell ve DeVaris Brown, Twitter’da çalışmaya başladıkları birinci gün oryantasyon sırasında tanıştılar. Yalnızca birkaç Yıl sonra kendi toplumsal medya platformlarını kuracaklarını bilmiyorlardı. Şu anne kadar platformun Toplumsal ve Editoryal global lideri olarak vazife yapan Terrell, “Orada yalnızca iki Siyah vardı ve hey, haydi Dost olalım dedik” diyor. Terrell, geçen ay, Elon Musk’ın devralmasıyla işten çıkarılan binlerce çalışandan biri. Brown ise Twitter’da makine tahsili üzerinde çalışan bir Eser müdürüydü. Fakat 2020’de Twitter’dan ayrılarak A Serisi bir teşebbüs olan Meroxa‘yı kurdu. Meroxa, şirketlerin data çizgilerini oluşturmasını kolaylaştıran tahliller üretiyor.

Şimdiyse bu ikili, “kültürü ön plana çıkaran gerçek vakitli bir konuşma platformu” olarak tanımladıkları Spill için bekleme listesi kayıtlarına başladı. Platformun yaklaşık altı ile sekiz hafta içinde hizmete girmesi bekleniyor.

Kurucular, Spill’in baştan itibaren yaratıcı Nakit kazanma özellikleri oluşturmasının Kıymetli olduğunu düşünüyor. Spill, viral hale gelen gönderileri çizelgelemek ve ardındaki içerik oluşturucuları ödüllendirmek için blockchain teknolojisini kullanacak.

Spill, de kullanıcıların tweet yerine “spill” gönderebilecekleri canlı bir haber akışına sahip olacak. “Çayı dökmek” sözünden ilham Meydan şirketin logosu da çay fincanı gibisi bir motif içeriyor. Spill ayrıyeten, kullanıcıların hem çevrimiçi hem de IRL aktifliklerine konut sahipliği yapabilecekleri, akabinde gönderilerini öne çıkarmak üzere şeyler için uygulama içi bonuslar alabilecekleri “çay partileri” isimli bir özellik oluşturuyor.

Spill, şimdilik 10 şahıstan az, Ufak bir grup ile çalışıyor. Ortalarında Twitter’ın eski tasarım şefi Dantley Davis‘in de bulunduğu üç danışman var.

Spill kullanmak isteyen kullanıcılar platform açıldığında kullanmak üzere kullanıcı isimlerini rezerve edebiliyorlar. Bekleme listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir