Elon Musk’tan Kahramanmaraş depremi için Starliknk açıklaması

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 06, 2023 Yorum Yok

Saat 04.17’de Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.4 büyüklüğünde sarsıntı, bir Kez daha sarsıntıyla yaşamaya alışmamız gerektiğini bizlere hatırlattı. ancak buna ne kadar Amade olduğumuzu da Yine sorgulamamıza yol açtı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan zelzele sonrasında, Yeniden irtibatta zorluklar yaşandı. Yale Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Emin Adin da, Twitter üzerinden Elon Musk’a seslendi ve zelzele bölgesinde yaşanan bağlantı derdini lisana getirdi. İsmin iletisinde “Hey @elonmusk. Türkiye ve komşu ülkeleri Aka bir zelzele vurdu. Önemli irtibat eksiklikleri yaşanıyor. Starlink uydularınız ile yardım etme talihiniz Mevcut mı?” dye sordu.

Elon Musk ise verdiği yanıtta “Starlink şimdi Türk hükümeti tarafından onaylanmadı. SpaceX onaylanır onaylanmaz gönderebilir” dedi.

Bilindiği üzere Starlink hizmeti şimdi ülkemizde bulunmuyor. Elon Musk, Ukrayna – Rusya savaşının başlaması ile birlikte, Ukrayna’ya Fazla sayıda terminal göndermiş ve Starlink hizmetini ülke için faal hale getirmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir