@ElonJet Twitter’a geri döndü, ama bu kez 24 saat gecikmeli @ElonJetNextDay olarak…

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Twitter, geçtiğimiz hafta, Jack Sweeney’nin Elon Musk’ın Özel jetini izleyen @ElonJet hesabını askıya almış ve kısa bir müddet sonra canlı pozisyon paylaşımına karşı yeni bir siyaset açıklamıştı. Ve artık Sweeney, Musk’ın uçağını takip eden lakin 24 saatlik bir gecikme ile bildiren @ElonJetNexDay isimli yeni bir hesapla Geri döndü.

Sweeney’nin uğraşı, Twitter’ın “kamuya Aleni bilgilerin makul bir mühlet geçtikten sonra, bireyin artık fizikî ziyan görme riski altında olmaması şartıyla” paylaşılmasına müsaade verileceğini belirten yeni kuralları ile büsbütün uyumlu üzere görünüyor. Fakat hesabın Fazla kısa bir müddet Evvel çevrimiçi olmasından ötürü, Twitter’ın nasıl bir reaksiyon vereceği şimdi muhakkak değil.

Sweeney ve @ElonJet hesabı bir müddettir Musk’ın gayesinde bulunuyordu. Musk Twitter’ı satın almak için bir mutabakat üzerinde görüşme yaptığını duyurmadan birkaç ay evvel, Ocak ayında, Sweeney’e hesabı silmesi için 5.000 dolar Teklif etmişti. Sweeney bu teklifi reddederek, bunun yerine 50.000 dolar verirse bir manası olacağını söylemişti. CNBC’nin belirttiği üzere, @ElonJet’in yarım milyondan Çok takipçisi vardı.

Askıya alma, Elon Musk’ın söylediğine nazaran oğlu X Æ A-12’yi taşıyan bir otomobilin Los Angeles’ta bir takipçi tarafından taciz edilmesinin akabinde geldi. Twitter kısa müddet sonra Sweeney’e hesabının Twitter kurallarını çiğnediğini söylerken, hangi kurallar olduğunu belirtmedi. Musk daha sonra Sweeney ve ailesine ziyan verilmesine neden olabilecek kuruluşlara karşı yasal süreç başlatılacağını söyledi.

Sweeney’nin @ElonJet takip botunun şu anda Mastadon’da 67.000 takipçisi var. Ayrıyeten Facebook ve Instagram’da Musk ve diğer ünlülere ilişkin jetleri takip etmeye devam ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir