Teknoloji CEO’sundan tepki çeken sözler: Ofiste çalışmak için gerekirse evcil hayvanınızı satın!

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 22, 2023 Yorum Yok

Utah merkezli dijital pazarlama şirketi Clearlink’in CEO’su James Clarke, geçtiğimiz hafta çalışanlarıyla yaptığı bir görüntü görüşmesiyle gündeme geldi.

İlk olarak Vice News tarafından bildirildiği üzere bu görüşme, şirket merkezinin 80 kilometre uzağında yaşayan Clearlink çalışanlarının Mecbur olarak ofise dönmelerinin istenmesi hakkındaydı. CEO, çalışanlarına “Herhangi birinize benden daha Çok çalışması için Saha okuyorum, fakat bunu yapamayacaksınız” dedi ve ekledi: “Clearlink’te yaptıklarımızın büsbütün ardındayım ve bunu bilmenizi ve hissetmenizi istiyorum.

Habere nazaran Clarke, Ekim ayına ilişkin olduğu anlaşılan dahili bir e-postada çalışanlarına “kimsenin yeni Draper ofisinde çalışmasını gerektirecek bir planı olmadığını” yazan bir e-posta gönderdi. Aylar sonra, 3 Nisan tarihinde ise şirketinin Draper, Utah genel merkezine 80 km uzaklıkta yaşayan çalışanların 17 Nisan’dan itibaren haftada dört gün Clearlink ofisine gelmesi gerektiğini e-posta yoluyla çalışanlarına bildirdi.

Önce gelmeyin dedi, sonra ofise dönüşe karar verdi

Kısacası şirket, Birden bir hareketle fikrini değiştirdi. Bu karar, çalışanlara “liderlik, şirketin yakın ve uzun vadeli muvaffakiyetini sağlamak için şu anda bunun en âlâ karar olduğuna inanıyor” denilerek bildirildi. Varsayım edilebileceği üzere, işlerini kalıcı olarak uzaktan çalışma ile yapabileceğini düşünerek işe giren çalışanlar, bu değişimden mutlu olmadı. Bu nedenle, üst seviye yöneticiden her şeyi kapsayan bir İzah istediler.

Görünüşe nazaran CEO’nun çalışanlarıyla yaptığı toplantı, uzaktan ve Çehre yüze çalışma siyaseti konusundaki kararın Aksine çevrilmesiyle ilgili kaygıları gidermeyi amaçlıyordu. Lakin genel bildiri pek itimat verici olmadı.

Videoda Clarke, ortalarında 30 uzaktan çalışanın “sessizce işi bırakma” darbesiyle Celse açmayı büsbütün durdurmasının da bulunduğu birtakım Aka suçlamalarda bulundu. Ayrıyeten Clearlink geliştiricilerinden kimilerinin, Clearlink’in bilgisi dışında Öbür şirketlerde durumlarda misyon aldıklarına dair kuşkularını de lisana getirdi. İçerik müelliflerine da çıktıyı “normal üretimimizin 30-50 katına” artırmak için Yapay zeka kullanmaları gerektiğini söyledi.

Gerekirse evcil hayvanlarınızdan “kurtulun”

Daha da ileri giden CEO, Clearlink’e daha yeterli hizmet verebilmek için işçinin, gerekirse evcil hayvanlarından bile kurtulmaya Amade olması gerektiğini ima etti: “Ben fedakarlıklar yaptım ve burada bulunanlarınız da – ailenizden uzakta kalarak – burada olmak için Aka fedakarlıklar yapmalı. Önderlerimizden birinden, bu iletisi duyar duymaz Çabucak evcil köpeğini sattığını öğrendim.Ve Clark, bu durumu alkışlayarak karşıladığını lisana getirdi.

Özetle CEO, konutta kalamayacağı için evcil hayvanına bakamayacak çalışanlarına, sevgili dostlarından “kurtulmaları” önererek toplantıdaki herkesi şoke etti.

Clarke’ın şirketi ve çalıştırdığı çalışan anneler içinse durumun bu kadar “pratik” bir tahlili yok. Toplantının çocuk bakımıyla ilgili zorluklara değinen bir kısmında, Clearlink CEO’su annelerin hem şirkete hem de çocuklarına kâfi pahası sunma yeteneklerini açıkça sorguladı. Clarke, “bu salgından en Fazla konuta gelir getiren anneler etkilendi. Birçoğunuz kendi çocuklarınıza bakmaya çalıştınız ve bunu yaparken birebir vakitte güçlü çalışma programlarınızı ve sorumluluklarınızı da yönettiniz. Ve elinizden gelenin en güzelini yaptığınızı bilmeme karşın… bu yolun ne patronun için ne de o çocuklar için adil olmadığı kesin” dedi.

Gelen reaksiyonun akabinde süratli bir formda “buna büsbütün inanmıyorum” diyerek Geri adım attı ve ekledi: “Ancak, sadece Fazla az sayıda annenin tıpkı vakitte üretken ve tam vakitli bir çalışan olabileceğine inanıyorum. Bunun rastgele bir kısmına itiraz edebilirsiniz, fakat dataların de vakitle bunu destekleyeceğine inanıyorum.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir