Eski Hizmetçisinden, Ünlü milyarder Jeff Bezos’a ağır suçlamalar: “Tuvalete camdan giriyorduk!”

Reklam Ajansları, SMM Paneller Kas 05, 2022 Yorum Yok

Milyarder Jeff Bezos, eski hizmetçilerinden biri olan Mercedes Wedaa tarafından dava edildi. Salı günü Washington King County Yüksek Mahkemesi’nde açılan davada Wedaa’nın 3 Yıl boyunca Amazon’un kurucusunun anne konutunda ve öbür meskenlerinde çalıştığı argüman ediliyor. Birinci olarak Geek Wire tarafından haberleştirilen dava, ırk ayrımcılığı, uzun çalışma saatleri, inançsız şartlar ve diğer işyeri ihlallerine ait korku verici tezleri ayrıntılandırıyor.

Davada Wedaa, kimi hiç mola vermeden günde 10 ila 14 saat ortasında çalıştığını ve diğer 5 – 6 temizlikçiden oluşan bir grubu denetlediğini söylüyor. Şikayete nazaran, aile evdeyken çalışana öğlen yemeği ya da dinlenme molası verilmiyor, belirlenmiş bir mola odası ya da oturma alanı bulunmuyor, Yemek yiyecekleri bir yer yok ve tuvalete pencereden tırmanarak erişmek zorunda kalıyorlar. Bilhassa sondakiler epey Farklı tezler.

Wedaa ayrıyeten mesken işçisinin öbür üyelerinin kendisine ve Hispanik çalışan arkadaşlarına, ak çalışanlara yapmadıkları formda, rutin olarak Kötü muamelede bulunduklarını argüman etti. Ve üstteki sıkıntılardan rastgele birini üstlerine taşımaya çalıştığında, misillemeye uğradığını ve nihayetinde Düzmece mazeretlerle kovulduğunu söyledi.

Wedaa’nın davasında ortaya konan tezler Bezos’un çalışma maddelerini çiğnemek ve çalışanlara Üzücü davranmakla suçlandığı birinci Hadise değil. Bilgilere nazaran milyarder hala Amazon’un CEO’su iken, şirketin depoları çoklukla çalışmak için tehlikeli yerlerdi. Teslimat sürücülerinin ve depo çalışanlarının neredeyse imkansız kotaları karşılamaları bekleniyordu. Tuvalet molaları ise Daimi bir sıkıntıydı. Ve görünüşe bakılırsa bunların birçok Amazon’un şu anki CEO’su Andy Jassy devrinde de geçerli.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir