Eski Twitter başkanından Elon Musk’a şok sözler: “Sarhoş gibi davranıyor”

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 14, 2023 Yorum Yok

Twitter’da Ocak 2020’ye kadar global reis yardımcısı olarak misyon yapan Bruce Daisley, iNews’e yaptığı açıklamada Musk’ın idaresinden duyduğu hoşnutsuzluğu lisana getirdi. Daisley’e nazaran CEO, eski bir çalışanının manisi üzerine yaptığı yorumlar nedeniyle eleştirilmeyi hak ediyor. Daisley iNews’e verdiği demeçte, “Musk, engelli eski çalışanlarla atıştıkça – var çalışanlar orada çalıştıklarını söylemekten pek gurur duymayacaklardır” diyor.

Tartışma, şubat ayında işten çıkarılan Kas distrofisi hastası bir Twitter çalışanı olan 45 yaşındaki Halli Thorleifsson ile ilgili. Thorleifsson, şirketten kovulup kovulmadığından emin olmadığı için Twitter üzerinden Musk ile bağlantıya geçmeye çalıştı. Musk’ın ona yanıtı ise şöyle oldu: “Gerçek şu ki, bu adam gerçek bir Amel yapmadı, mazeret olarak çalışmasını engelleyen bir mahzuru olduğunu sav etti, lakin birebir anda fırtına üzere tweet atıyordu. Buna pek hürmet duyduğumu söyleyemem. ‘Ama kovuldu mu?’ Hayır, aslında çalışmıyorsanız kovulamazsınız.”

Musk bir gün sonra ise Thorleifsson’un Amel performansını sorguladığı için özür dilemiş olsa da eski yöneticisi Daisley’in, milyarderi toplu işten çıkarmalar nedeniyle eleştirmesinin önüne geçemedi. Daisley, Musk’ın tutumlarının “bir sarhoş gibi” olduğunu söyleyerek, olası bir tartışmanın da fitilini ateşlemiş olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir