Samsung Galaxy S23 kamerasında can sıkan bir sorun ortaya çıktı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 13, 2023 Yorum Yok

Samsung Galaxy S23 ve S23 Plus’taki kameralar epey etkileyici özelliklere sahip ve iPhone 14’ün kamerasını geride bırakan 50 MP ile kuvvetli bir donanım sunuyor. Ancak görünene nazaran yaşanan bir sorun, kimi S23 kullanıcılarının fotoğraflarını olması gerekenden daha bulanık hale getiriyor.

İlk olarak NotebookCheck tarafından bildirilen sorun, kimi imgelerde garip bulanıklık desenleri (muz halinde yahut halka şeklinde) belirerek odaklanması gereken alanların bulanık görünmesine neden oluyor.

Ayrıca, bu manzaralar Galaxy S23’ün olmamış modu kullanılarak çekiliyor, yani manzara direkt sensörden geliyor ve yazılım tarafından hiç değiştirilmiyor. Bu da bir donanım sorunu olabileceğini öneriyor.

NotebookCheck, metin tabanlı örneklerde S23’ün odak sıkıntısını bu türlü sergiledi.

Samsung şimdi bahisle ilgili resmi bir İzah yapmadı. Lakin Sammobile aracılığıyla bildirildiği üzere birtakım kullanıcılar, S23 kameralarını manuel olarak odaklamanın, fotoğraflarında istenmeyen bulanıklık olmamasını sağlayabileceğini söylüyor. Bu ise, sorunun Samsung tarafından bir kamera yazılımı güncellemesiyle çözülebileceği manasına geliyor. Hasılı sorunun tam olarak neden kaynaklandığını öğrenmeden tahlilin ne olacağını bilmek Mümkün değil.

Yine de, Samsung bu Sıkıntı için bir Cin düzeltme yayınlayana kadar, bütün Galaxy S23 sahiplerinin Değerli bir fotoğraf çekimi sırasında fotoğraflarını tekrar Denetim etmelerinde fayda var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir