Facebook’ta Miras Özelliği

Facebook’ta Miras Özelliği

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Facebook üzerinde binlerce kullanıcı bulunmaktadır. Bu kullanıcıların hepsi bir gün vefat edecektir. Bu kuşku olmaz bir gerçektir. Fakat vefat eden kullanıcıların Facebook hesapları devam edeceği için birçok aile ve çeşitli çevreler bu olaydan rahatsızlık duymaktadır. Facebook’un yeni getirdiği uygulama ile ölen kişilerin hesaplarını, eğer aileler öldüklerini ispat edebilirlerse kullanabilecekler. Fakat bu durumda bazı kısıtlamalar da bulunmaktadır.

Ölüm Belgesi Şart!

İlk olarak Facebook şirketine miras sayfası bölümünden ölen kişinin yakını olduğunuza dair belge ve ölen kişinin vefat ettiğini belgeleyen bir evrak gönderiyorsunuz. Bu evrakların onaylanmasının ardından ölen kişinin Facebook hesabının bir kısmı size devrediliyor. Vefat eden kişinin hesabında neler yapabiliyoruz? Vefat eden kişinin eski mesajlarını göremiyor ve çeşitli mesajlaşmalar yapamıyorsunuz. Fakat yeni arkadaşlık isteklerini kabul etmek, çeşitli sayfalara beğeni sunmak gibi daha birçok işlevi yerine getirebilmenize Facebook olanak tanımıştır.

Hesabımızı Kime Miras Bırakmak İstersiniz?

Bunun dışında Facebook kullanıcıları da hesabını miras olarak bırakmak istedikleri kişiyi seçebilecek ve kendileri vefat ettikten sonra miras olarak hedefledikleri kişiye Facebook hesaplarının devrolmasını sağlayabilecekler. Bu saye de ortada bulunan büyük bir mağduriyet Facebook tarafından giderilmiş bulunmaktadır. Facebook hesabı nasıl miras bırakılır? Hesabınızı kime miras bırakmak istiyorsanız Facebook’ta ayarlar bölümünden, güvenlik seçeneğine tıklayın ve burada miras butonuna basarak hesabınızı miras etmek istediğiniz kişiyi seçebilir ve dilediğiniz bir arkadaşınızı bu listeye ekleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir