FBI, reklam engelleyici kullanmanın sizi internette koruyacağını söylüyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

İnternet Kabahatleri Şikayet Merkezi’ne nazaran, hatalılar Google ve Bing üzere arama motoru sonuçlarındaki reklamları markaları taklit etmek için kullanıyor. Bu reklamlar kullanıcıları, insanların gerçekte aradıkları sayfalarla tıpkı görünen Düzmece web sitelerine yönlendiriyor ve beşerler burada fidye yazılımı yahut kimlik avı akınlarına maruz kalıyorlar. FBI ise, bu sıkıntıdan korunmak için bir reklam engelleyicinin Yardımcı olabileceğini söylüyor.

Hükümet rastgele bir reklam engelleyici önermese de, bilindik reklam engelleyicilerin kullanılmasını öneriyor. Fakat kendi seçeceğiz farklı bir reklam engelleyici de bu Cin zahmetler yaşamanızı engelleyebilir.

Çevrimiçi dolandırıcılıklar hakkında haberler karşısında beşerler ekseriyetle bunlara kanmayacak kadar akıllı olduklarını söylüyorlar. Fakat maalesef bu tavır, dolandırılmaya neden olabiliyor. Çünkü kendinizi korumak Daimi tetikte olmayı gerektirir ve Şayet savunmasız olmadığınızı düşünüyorsanız gardınız düşer. Çünkü internet ortamında başınızın belaya girmesi için 10 saniyelik bir dikkatsizlik ya da Biricik bir tıklama bile kâfi.

Bu maksatla FBI, ziyaret ettiğiniz sayfanın URL’sini Denetim etmek ya da bu maksatla web adresini aramak yerine direkt adresi yazmak üzere Emniyet tedbirleri öneriyor. FBI, bu dolandırıcılıkların Özellikle finans yahut kripto para alanlarında yaygın olduğunu söylüyor.

Ayrıca, gerçek bir arama sonucu yerine bir reklama tıkladığınıza da dikkat etmenizde fayda var. Google üzere hizmetler reklamlarının olağan arama sonuçları üzere görünmesi için Fazla çalıştığından ve ekseriyetle sonuçların birinci ekranının tamamını reklamlarla doldurarak sizi hakikaten alakalı olanı bulmak için aşağı kaydırmak zorunda bıraktığından, bu giderek daha can sıkıcı bir mümkünlük haline geliyor. O nedenle ekstra dikkatli olmak, yazılımlarınızı şimdiki tutmak, yeterli bir antivirüs uygulaması kullanmak ve bahsi geçen reklam engelleme ya da türevlerini kullanmak, internette kolay av olmanızın önünü kesebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir