Full stack developer ne iş yapar?

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 31, 2023 Yorum Yok

Indeed’in araştırmasına nazaran full-stack developerlar için ABD’de ortalama yıllık maaş 129.637 dolar. Birebir vakitte uzaktan çalışmaya hayli uygun. CNBC’ye nazaran bir web sitesinin yahut uygulamanın ön ve arka Çehre teknolojileri konusunda donanımlı olan full stack developerlara olan talep, nihayet aylarda teknoloji dalını aştı. Indeed’de meslek uzmanı olan Kristen Shah, “Aslına bakarsanız, bugün her şirket bir teknoloji şirketidir ve full stack developerlar teknoloji sanayisinin ötesindeki şirketlere fayda sağlayabilecek eşsiz bir marifet setine sahiptir” diyor.

Sağlık hizmetleri, eğitim, finans, e-ticaret Fazla sayıda farklı kesim de full stack developerlara muhtaçlık duyuyor.

Bu konumdaki bireylerin kıymeti ise öteki teknoloji yeteneklerine nazaran aniden Fazla rolü bünyelerinde birleştirmeleri.

Haberde görüşlerine başvurulan Megan Slabinski, “Giderek daha Çok sayıda şirket, uygulama, geliştirme yahut genel web gruplarındaki işçi sayısını azaltmak için full stack developerları işe alıyor. çok istikametli olabilirler, Fazla Çeşitli projeler üzerinde çalışabilirler ve çoklukla teknik meselelere yaratıcı tahliller bulabilirler” diyor.

Full Stack Developer Ne İş Yapar?

Full Stack Developer, bir web uygulamasının bütün teknik yapısının (front-end ve back-end) geliştirilmesinden sorumludur. Front-end, kullanıcı arayüzünü (HTML, CSS, JavaScript üzere lisanlar kullanılarak) oluştururken, back-end bilgi tabanından bilgileri alıp işler ve kullanıcıya sunar (Java, Ruby, Python üzere lisanlar kullanılarak). Ayrıyeten, uygulamanın performansını ve güvenliğini de üstlenir. Full Stack Developer, bütün bu teknolojileri ve lisanları Birlikte kullanarak, şimdiki ve etkileyici web uygulamaları geliştirebilir.

Hangi Dallarda Çalışır?

Full Stack Developer, birçok farklı bölümde Amel bulabilir, lakin aşağıdaki dallarda sık sık gereksinim duyulabilir:

  • E-ticaret

  • Finans

  • Sağlık

  • Teknoloji

  • Eğitim

  • Medya ve eğlence

  • Hizmet sektörü

  • Otomasyon

  • İnternet ve yazılım

Full Stack Developerlar, dünya çapında birçok şirket ve kurumda çalışabilir yahut kendi start-up’larını kurabilirler.

Yükselişteki öbür Meslekler

2023 Yükselen meslekler listesi nihayet beş yılda en süratli büyüyen 15 Amel alanını belirlemek için LinkedIn datalarının kullanıldığı bir çalışma. Linkedin’in 15 meslekten oluşan listesine nazaran birinci sıradaGame Designer (oyun tasarımcısı)ikinci sırada ise Blockchain Developer (Blokzincir geliştiricisi/yazılımcısı) vardı. Pekala Growth Specialist (Büyüme uzmanı) ne Amel yapar? Hangi kesimlerde çalışır? Hangi yetenekler gerekir? İşte ayrıntılar…

Linkedin listesini incelemek için:İşte yükselen meslekler: LinkedIn’e nazaran talep gören, tanınan 15 konum (2023)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir