Samsung’dan 2009’dan bu yana en kötü çeyrek raporu: Bellek yongası üretimi azaltılıyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 09, 2023 Yorum Yok

2023’ün birinci çeyreğinde işletme karının bir evvelki yıla nazaran yaklaşık %96 düşmesinin beklenmesi ile birlikte Samsung Electronics, bellek çipi üretimini azaltmayı planlıyor. Güney Koreli teknoloji devinin, finansal çeyrek raporunda 2009 yılının birinci çeyreğinden bu yana gördüğü en düşük kar oranını açıklaması bekleniyor.

Dünyanın en Aka hafıza çipi üreticisi tarafından Cuma günü yayınlanan ön gelir raporunda, global makroekonomik yavaşlama, hafıza çipi arz fazlalığı ve talep sakinliğinin kara ziyan verdiğini söyledi.

Bu raporda belirtilene nazaran “Samsung, hafıza üretimini manalı bir seviyeye indirmek için düzenleme yapıyor.” Ayrıyeten Samsung’un gelecekteki talep için kâfi hafıza çipini hacmini teminat altına almak için sınır süreçlerini optimize ettiği söyleniyor. Teknoloji devi, daldaki teknoloji liderliğini güçlendirmek için altyapı ve araştırma ve geliştirme yatırımlarını sürdüreceğini de bu bildiride belirtiyor.

Samsung’un Ocak ve Mart aralığındaki çeyrek için, 2022’nin birinci çeyreğindeki 14,12 trilyon won’dan yaklaşık %95,8 düşüş ile 600 milyar won (450 milyon dolar) kar açıklayacağı iddia ediliyor. Şirket, sonuçlarını bu ayın sonlarında açıklayacak olsa da, Bloomberg tarafından derlenen bilgiler, analistlerin şirketin birinci çeyrek için 1.4 trilyon won çeyreklik kar açıklamasını beklediklerini gösteriyor. Şirket, gelirinin de bir evvelki yılın birinci çeyreğindeki 77.78 trilyon won kıymetinden 63 trilyon won’a düşmesinin beklendiğini söyledi.

Samsung, bu yılın başlarında yaptığı açıklamada, yılın ikinci çeyreğinde hafıza çipi piyasasının toparlanacağını umarak, azalan Öğrenci Karşın hafıza çipi yatırımını azaltmayacağını açıklamıştı. Micron Technology, Kioxia ve SK Hynix üzere rakipleri, birebir periyotta Çok arzı karşılamak için hafıza çipi üretimini azaltma kararı aldı.

Samsung, 2022’nin üçüncü çeyreğinde DRAM hafıza çipleri ve NAND flash hafıza alanlarında sırasıyla %40,7 ve %31,4 ile en Aka global pazar hissesine sahip oldu. TrendFroce’un kısa bir müddet Evvel yayınladığı rapora nazaran, DRAM ve NAND fiyatları, bu yılın birinci çeyreğinde yaklaşık %20 ve %15 azaldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir