Google, bu yeni iOS özelliğini Android’e taşımak istiyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 07, 2023 Yorum Yok

Her yeni Android sürümü, ekseriyetle Apple tasarımcılarının Fazla daha sonra geliştirip aygıtlarına iç ettikleri yenilikçi akıllı telefon özellikleri ile geliyor. Lakin görünüşe nazaran bu sefer, tam aksisini yaşıyoruz. Android, işletim sisteminin yakında çıkacak bir sürümü için tanınan bir iOS 16 özelliğine gözünü dikmiş durumda.

WWDC 2022’de Apple, Süreklilik Kamerası (Continuity Camera) isimli bir iOS 16 ve macOS Ventura 13 güncellemesini duyurmuştu. Bu güncelleme, Mac’inizin yerleşik web kamerasına güvenmek yerine, en nihayet işletim sistemini çalıştıran iPhone’lardan birini kullanarak telefonun daha kuvvetli kameralarından, mikrofonundan ve görüntü efektlerinden yararlanmanıza İmkan tanıyordu.

Üçüncü taraf uygulamalar, Android telefonların benzeri formda kullanılmasına müsaade veriyor. Lakin Google Aleni Kaynak Projesi değişiklik günlüklerine nazaran, Süreklilik Kamerasına benzeri bir özelliğin, Android’in gelecekteki bir sürümü için yerleşik bir özellik haline gelebileceğini gösteriyor.

Şu anda “DeviceAsWebcam” (web kamerası olarak cihaz) olarak isimlendirilen bu özellik, isminden da iddia edilebileceği üzere, “bir Android aygıtı bir web kamerasına” dönüştürecek. Lakin, şu anda özellik hakkında Fazla az şey biliniyor.

Özellik, kablolu bir USB irtibatının kullanılmasını isteyecek üzere görünüyor. Bu yetenek, Süreklilik Kamerasında olduğu üzere Biricik bir bilgisayar işletim sistemi ile sonlu kalmayacağınızı öneriyor. Lakin birebir anda masanızı ve yüzünüzü görmenizi sağlayan Masa Görünümü yahut sırasıyla sizi çekimde tutan ve arka plandan daha parlak görünmenizi sağlayan anne Sahne ve Stüdyo Işığı üzere Süreklilik Kamerası özelliklerinin Android türevinde görünüp görünmeyeceği aşikâr değil.

Ayrıca, DeviceAsWebcam’in yakın vakitte kullanıma sunulacağı da Kesin değil. Aracın geliştirme kademesinde ne kadar ileride olduğuna bağlı olarak Android 14 ile piyasaya sürülmesi muhakkak Mümkün olsa da, bir Yıl sonra Android 15’e ve hatta daha ilerleyen yıllarda Android 16’ya kadar ertelenmesi Laf konusu olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir