Twitter’da mavi, gri ve altın sarısı tik ne anlama geliyor? Kimlere veriliyor?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Twitter Blue hizmeti tekrar kullanıma sunuldu ve bu sefer beraberinde Baş karıştırıcı olabilecek Fazla sayıda farklı ve yeni rozet getirdi. Yeni Twitter Blue, insanların 8 dolar karşılığında hesaplarını doğrulamalarına ve mavi bir doğrulama işaretine sahip olmalarına İmkan tanıyor. Fakat hizmetin daha evvelki sunumlarında olanın bilakis, Twitter bu sefer sahiden hesapları doğruluyor, yani artık diğer resmi hesapların taklidini yapmak teorik olarak Mümkün değil.

Ancak Blue’nun yeni sürümü ve herkesin alabileceği mavi onay rozetinin yanı sıra, Twitter bu sistemin berbata kullanılmasından kaçınmak için Öbür renklerde doğrulama rozetleri de ekledi. Bundan sonra rozetler üç renk olarak karşımıza çıkacak: Altın, gümüş ve gri…. Hesabın durumu ve niteliği, bunların hangisinin gösterileceğini belirleyecek.

Twitter altın sarısı rozet nedir; kimlere veriliyor?

Altın doğrulama rozeti tahminen de klasik manaya en yakın olanı. Bu renk, doğrulanmış şirketlere yahut ticari hesaplara verilerek hakikaten söyledikleri şahıs olduklarını anlamamızı sağlayacak. Fakat yeni altın rengi, yalnızca kuruluşlara sunulacağı ve ünlüler yahut gazetecilere sunulmayacağı için eski mavi tike nazaran daha az hesapta görülecek.

Twitter bu mevzuda “Altın onay işareti, hesabın Twitter Blue for Business üzerinden resmi bir işletme hesabı olduğunu gösterir” diyor.

Twitter gri rozet nedir; kimlere veriliyor?

Gri doğrulama rozeti ise doğrulanmış hükümet hesaplarına yahut hükümetler ile alakalı hesaplara verilecek. Twitter, uzun bir müddettir bu hesaplara mavi işaretin yanı Dizi ek bir bilgilendirme de sunuyordu. mesela Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi Twitter hesabı artık bu rozete sahip.

Twitter bu bahiste “Gri onay işareti, bir hesabın bir devlet kurumunu yahut yetkilisini ya da Fazla taraflı bir kuruluşu temsil ettiğini gösterir” diyor. Twitter’ın açıklamasına nazaran, Örneğin elçilikler, kolluk kuvvetleri, devlet liderleri, üst seviye diplomatlar, kabine üyeleri Kuruluş ve devlet vazifelileri için bu renk kullanılacak.

Twitter mavi rozet nedir; kimlere veriliyor?

Mavi doğrulama işareti her zamanki üzere gözükecek lakin artık Twitter Blue üyeliği olan hesaplarda yer alacak. Şimdilik, Twitter’ın geçmişte doğruladığı hesaplar da tıpkı işarete sahip olacak.

Kullanıcılar, bir hesabın Blue için ödeme mi yaptığını yoksa eski doğrulanmış hesaplardan biri mi olduğunu öğrenmek için işaretin üzerine tıklayabilecek. Lakin bu özellik uzun bir müddet varlığını koruyamayabilir; eski mavi tikler yakında kaldırılabilir.

OTOMATİK HESAP ETİKETİ TESTTE

Twitter ‘otomatik hesap’ etikleri içinse şu açıklamayı yapıyor: “Otomatik etiketler, bir hesabın bot olup olmadığını belirlemenize Yardımcı olarak şeffaflık sağlar. Bir hesapta “otomatikleştirilmiş” hesap etiketi görüntülendiğinde, hesabın bir insan tarafından üretilmeyen otomatikleştirilmiş içerik ürettiğini bilirsiniz. Şu anda test kademesinde olan otomatik hesap etiketleri, hesap profillerinde profil isimleri ve tanıtıcılar altında görünür.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir