Google, en sonunda ofislerinde çalışan robotları da “kovdu”

Reklam Ajansları, SMM Paneller Şub 25, 2023 Yorum Yok

Google’daki ve genel olarak teknoloji sanayisindeki işten çıkarmaların ortasında, anne şirket Alphabet’te ekonomik zahmetlerin tesirinden kurtulamayan şaşırtan bir Küme daha var. Wired’in haberine nazaran, şirketin kafeteryalarının temizlenmesine Yardımcı olan robotlar da ekonomik düşüncelerden hissesini aldı.

Wired’ın bildirdiğine nazaran, Alphabet’in Türlü keşifsel robotik projelerinde çalışan 200’den Çok bireyden oluşan bir takıma sahip deneysel departmanlarından biri olan Everyday Robots, Alphabet’in gizemli X moonshot laboratuvarından terfi ettirildikten sonra bir yıldan biraz daha uzun bir müddet sonra kapatılıyor.

Everday Robots grubu, öteki özelliklerinin yanı Dizi kafeterya masalarını çekebilen, çöpleri ve Geri dönüşümü ayırabilen ve kapıları açabilen 100’den Çok Biricik kollu tekerlekli robot geliştirdi ve eğitti. Bildirilene nazaran bu robotlar eğitilirken, global salgın sırasında şirketin yemekhanelerini toplama ve konferans salonlarının paklığını Denetim etme üzere vazifeleri üstlendi.

Robotlar ve eğitmenleri, ilerleme kaydetmelerine Karşın Alphabet’in bütçe kesintilerinden kaçınmayı başaramadı. Wired, robotik uzmanlarına nazaran robotların her birinin muhtemelen on binlerce dolara mal olduğunu söyledi.

Everyday Robots’un pazarlama ve irtibat yöneticisi Denise Gamboa, Wired’a “Everyday Robots artık Alphabet içinde başka bir proje olmayacak” dedi ve ekledi: “Teknolojinin bir kısmı ve takımın bir kısmı, Google Research bünyesindeki var robotik uğraşlarda birleştirilecek.

Alphabet ve Everyday Robots, şimdi Öbür bir İzah yapmış değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir