Google, kimsenin okuyamadığı doktor reçeteleri sorununu çözecek yeni hizmetini duyurdu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Doktorların pek birden fazla ilaç reçetelerini süratli bir halde yazıyor ve bu da hastalarının yazdıklarını anlamalarını pek Fazla Defa imkansız hale getiriyor. Bu Sıkıntı onlarca yıldır Mevcut lakin Google, en sonunda bir tahlil getirmiş olabilir.

Google, bu anlaşılmaz metinleri çevirmeye Yardımcı olacak yeni hizmetini tanıttı. Arama devi, Hindistan’daki yıllık konferansında hekimlerin el yazısını çözmek için eczacılarla Bir arada çalıştığını duyurdu.

Google Lens içerisinde kullanıma sunulacak olan özellik, kullanıcıların reçetenin fotoğrafını çekmesine yahut fotoğraf kitaplığından yüklemesine İmkan tanıyacak. Bir Google yöneticisi, manzara işlendikten sonra uygulamanın reçetede belirtilen ilaçları algılayıp kullanıcıya Aleni bir biçimde sunacağını söyledi.

Şirket, yeni özelliği ne Vakit genel kullanıma sunmayı planladığı hakkında bilgi vermedi. Lakin Hindistan’ın dünyadaki en yüksek Google Lens kullanıcı sayısına sahip olduğunun altına çizdi. Bu da, hizmetin birinci Kez Hindistan’da sunulma ihtimalini artıran bir durum.

Ayrıca Google, Faaliyet sırasında Güney Asya pazarındaki milyonlarca kişinin internet seyahatini güçlendirmek için hem konuşma hem de metin için 100’den Çok Hint lisanını kapsayan Biricik bir birleşik model üzerinde çalıştığını da açıkladı.

Hindistan, ülkede yarım milyardan Çok kullanıcıyı bir ortaya getiren Google için Değerli bir pazar olarak kabul ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir