Steve Jobs’un 2010 yılında kendine gönderdiği e-posta ortaya çıktı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

Steve Jobs’un 2010’da kendine yazdığı e-posta eşi Laurene Powell Jobs tarafından Steve Jobs Arşivi’nde yayınlandı. Bu arşiv, Powell tarafından hazırlanan ve Steve Jobs ile ilgili bilgiler içeren bir online blgi kaynağı olarak kıymetlendirilebilir.

Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs, ölmeden bir Yıl evvel, 2010’da kendisine bir e-posta yazdı. E-posta, onun nihayet yıllarındaki niyet yapısına dair yeterli bir Fikir veriyor.

2 Eylül 2010 tarihli e-posta, Apple’ın kurucu ortağının “Yediğim yiyeceklerden Fazla azını büyütüyorum ve yetiştirdiğim az ölçüdeki tohumu da çoğaltmadım yahut mükemmelleştirmedim” demesiyle başlıyor. “Kendi kıyafetlerimden rastgele birini üretmiyorum, icat etmediğim yahut geliştirmediğim bir lisan konuşuyorum” diye devam ediyor.

Jobs, e-postasında muhtemelen tıbbi durumuyla ilgili olarak nasıl “çaresiz” hissettiğini belirtiyor: “Tıbbi yardıma gereksinimim olduğunda, hayatta kalmak için yapacak bir şeyim yok.

Steve Jobs’un kendine yazdığı e-postanın tam metni şu şekilde:

Yediğim yiyeceklerin Fazla azını ben yetiştiriyorum ve yetiştirdiğim tohumlarını da ben üretmedim yahut mükemmelleştirmedim.

Kıyafetlerimin hiçbirini ben yapmıyorum.

İcat etmediğim yahut geliştirmediğim bir lisan konuşuyorum.

Kullandığım matematiği ben keşfetmedim.

Düşünmediğim yahut yapmadığım ve uygulamadığım yahut karar vermediğim özgürlükler ve yasalar tarafından korunuyorum.

Kendim yaratmadığım müzikten etkileniyorum.

Tıbbi yardıma gereksinimim olduğunda, hayatta kalmak için yapabileceğim bir şey yok.

Transistörü, mikroişlemciyi, obje yönelimli programlamayı yahut üzerinde çalıştığım teknolojinin birçoklarını ben icat etmedim.

Türümü seviyor ve takdir ediyorum ve hayatım ve güzelliğim için büsbütün onlara bağlıyım.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir