Google’da yaptığınız bazı aramalarda 3D teknolojisini ve sanal gerçekliği kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 22, 2023 Yorum Yok

Google üzerinden arama yaptığınızda, rastgele bir hayvan hakkında ayrıntılı bilgi bulabileceğinizi biliyorsunuz. Pekala fakat Android yahut iOS aygıtlarda, arama sayfası aracılığı ile muhakkak hayvanlarla yahut objelerle etkileşime geçebileceğinizi de biliyor musunuz?

3B (3D) takviyesi ile Google, kimi hayvanları, objeleri yahut yerleri aradığınızda size “3D olarak göster” seçeneğini de sunuyor. Bu da aradığınız her neyse, onu 3 boyutlu olarak görmenizi sağlıyor.

Örneğin iPhone yahut Android telefonunuzu kullanarak Google’da “zebra” araması yaparsanız olağan metin, fotoğraf ve görüntü sonuçlarına ek olarak zebrayı 3 boyutlu ve AR olarak da görüntüleyebilirsiniz. Google, içeriği büsbütün yeni bir halde (hem deneysel hem de sürükleyici) deneyimlemenize Yardımcı olmak için 3D teknolojisini artırılmış gerçeklikle birleştiriyor.

Bu özellik iki farklı İmkan sunuyor. Birinci olarak, hayvanları 3 boyutlu olarak görüntüleyebilirsiniz. Lakin tahminen de daha Değişik olan kısım, ARCore ile AR özellikli aygıtları kullanarak alanınızda onları görüntüleyebilir ve onlarla etkileşim kurabilirsiniz. Bu da Google 3D hayvanları Android için en güzel AR uygulamalarından biri yapıyor.

Aralarında kaplan, aslan, çiftlik hayvanları, evcil hayvanlar ve hatta dinozorların bulunduğu pek Fazla hayvan 3 boyutlu olarak görüntülenebiliyor. Ayrıyeten böcekler ve aşağıdaki listede bulunan varlıkları da 3D olarak AR’de görüntüleyebilir ve onlarla etkileşime geçebilirsiniz:

  • Su altı ve sulak Meydan hayvanları
  • Anime
  • Kuşlar, evcil hayvanlar ve dinozorlar
  • İnsan anatomik sistemleri
  • Hücresel yapılar
  • Kimya, biyoloji ve fizik terimleri
  • Kültürel objeler ve miras alanları
  • Otomobiller
  • Gezegenler ve doğal uydular

Ancak bu özellik bütün aygıtlar ve tarayıcılar tarafından desteklemiyor; sırf taşınabilir aygıtlarda ve Chrome, Safari ve Brave üzere tarayıcılarda kullanılabiliyor. Bilgisayarlarda ve Firefox ve Edge üzere tarayıcılarda şu anda desteklenmiyor.

Android’de 3D sonuçları görüntülemek için Android 7 ve üzeri bir Android telefon kullanmanız gerekiyor. AR kullanarak 3D sonuçlarla etkileşime geçmek için ise ARCore çerçevesini destekleyen bir Android telefona gereksiniminiz var.

iOS üzerinde Google 3D sonuçları görüntülemenin yanı Dizi iPhone’unuzda AR’de etkileşimde bulunmak için iPhone 6S yahut sonraki bir sürümüne, iOS 11 ve sonraki bir sürümüne ve Safari’ye ile Google uygulamasına gereksiniminiz var.

Hayvan yahut objeleri 3D olarak görmek için “3D olarak göster” düğmesine basmanız kâfi. Daha eğlenceli bir tecrübe için, odanızda yahut alanınızda zebranın gerçek boyutlu bir manzarasını görüntülemek için “Alanınızda Görün” düğmesine dokunun. Ekranda önerildiği üzere, telefonunuzu aşağı hakikat tutun ve gerçek noktayı bulmak için devinim ettirin. Tabanı bulduğunuzda, hayvan bulunduğunuz ortamda görünecektir. Gerçek boyutlu hayvanı alanınızda devinim ettirmek için dokunun. Yakınlaştırmak yahut uzaklaştırmak için devinim komutlarını da kullanabilirsiniz. AR hayvanınızın fotoğrafını çekmek için kamera düğmesini kullanabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir