Yine sözünü tutmadı: Elon Musk, Kasım 2022’de verdiği sözü üçüncü kez bozdu

Reklam Ajansları, SMM Paneller Şub 23, 2023 Yorum Yok

21 Kasım’da Elon Musk, Twitter’ın Geri kalan çalışanlarını San Francisco genel merkezinde bir ortaya getirerek işgücünün kabaca üçte ikisini birkaç hafta içinde işten çıkarttığını söylemiş ve işten çıkarmaların artık sona erdiğini bildirmişti. lakin bu kelamını tutmadı ve görünüşe nazaran insanları işten çıkarmaya devam ediyor.

Şirket kaynaklarına ve etkilenen çalışanların toplumsal medya gönderilerine nazaran, satış ve mühendislik departmanlarındaki düzinelerce Twitter çalışanı geçen hafta işten çıkarıldı. Bu, Musk’ın Kasım ayında işten çıkarmama kelamı vermesinden bu yana en az üç Zaman işten çıkarma yaptığı manasına geliyor.

Bu ortada Musk, Twitter’ın anne akışında reklamların nasıl hedeflendiğine yönelik kullanılan sistemin yenilenmesi için dahili bir yönerge verdiği de söyleniyor. Bu, Musk’ın kamuoyunda “Dünyadaki en Üzücü reklam ilgi düzeyi” olarak bedellendirilen sistemi düzeltme planının bir modülü.

Musk’ın planı, Twitter’ın reklam hedeflemesini, bir kullanıcının aktifliği ve profil dataları yerine öncelikle aranan anahtar sözlere nazaran hedefleyen Google’ın arama ağı reklamları üzere çalışacak formda değiştirmek. Bu, insanların bir şey bulmaya yönelik muhakkak niyetlerini Anlatım ettikleri bir arama motoru için yeterli çalışan bir yaklaşım ve Google’ın bütün vakitlerin en karlı işlerinden birini oluşturmasına Yardımcı oldu. Lakin bugüne kadar rastgele bir toplumsal medya ağı için işe yaradığına dair bir İspat görülmedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir