Samsung, gelecek katlanabilir telefonları için rakibine güveniyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 22, 2023 Yorum Yok

Samsung Electronics, üst seviye Galaxy akıllı telefon modelleri için tedarik zincirine ekran kısmı Samsung Display’in rakiplerinden birini eklemeyi planlıyor olabilir. Taşınabilir kısmın, katlanabilir paneller de iç olmak üzere üst seviye ekranlar konusunda Çinli BOE ile mümkün bir Amel birliğini görüştüğü bildiriliyor.

BOE daha Evvel Samsung Electronics’e orta Sınıf telefonlar ve Galaxy akıllı saatler için Misli ekranlar tedarik etmiş olsa da, Koreli teknoloji devinin üst seviye tedarik zincirine şimdi katılmadı. IT Home’un Kore medyasına dayandırdığı habere nazaran, Samsung’un ekran ortakları listesini çeşitlendirmeye çalıştığı düşünüldüğünde bu durum değişebilir.

Raporda, BOE’nin yalnızca yaklaşan Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 için değil, tıpkı vakitte istikbal yılın Z Flip 6 ve Fold 6 modelleri için de katlanabilir paneller tedarik edebileceği spekülasyonuna devam ediliyor. Samsung’un BOE’nin nihayet teslim tarihlerine uyma ve katlanabilir paneller için kalite standartlarını karşılama yeteneğini şimdi test etmediği düşünüldüğünde, bu biraz temenni üzere görünüyor.

Bu, Samsung Display için ne manaya gelebilir?

Şimdilik Samsung Electronics ve BOE, Koreli teknoloji devinin üst seviye ekran ihtiyaçları konusunda rastgele bir mutabakata varmış değil. Katlanabilir ekranlar konusunda ise Samsung Electronics şimdiye kadar yalnızca Samsung Display’den katlanabilir paneller satın aldı. Şirketin BOE’yi tedarik zincirine eklemesi, ekran üretimi konusunda problem yaşadığı anlamına gelebilir.

Aynı vakitte, Samsung Display her Yıl daha Çok ortakla anlaşıyor ve Google’ın Pixel Fold isimli birinci katlanabilir telefonunu piyasaya sürmesine Yardımcı olacağı da konuşuluyor. Hasebiyle Samsung Display katlanabilir paneller için üretim kapasitesine ulaşmış olabilir ve taşınabilir kısım, ekran kolunun öbür firmalarla olan kontratlarını yerine getirmesine müsaade vermek için tedarik zincirini çeşitlendirmeye çalışıyor olabilir.

Apple tarafında ise, Samsung Display ve BOE pazar hissesi için savaşıyor üzere görünüyor ve nihayet raporlar BOE’nin Samsung’un Apple ekranları için pazar hissesini yavaş yavaş yediğini gösteriyor. Kimileri BOE’nin LTPO iPhone panelleri için birinci siparişlerini önümüzdeki Yıl alabileceğini bile söylüyor. Yani Samsung, Apple cephesinde BOE’ye karşı Pay kaybediyor üzere görünüyor.

Öte yandan Samsung’un Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’i bu yılın 3’üncü çeyreğinde tanıtması bekleniyor. Bu modelleri de merakla bekliyoruz. Bakalım ekranları Samsung Display’den mi yoksa BOE’den mi temin edilecek…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir