Twitter ile dalga geçmek için başlatılan uygulama, Thumblr’a beklemediği paraları kazandırdı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Şub 23, 2023 Yorum Yok

Görünüşe nazaran Tumblr’ın, Twitter’ın Blue hizmeti ile dalga geçen bir parodi olarak başlattığı şakası, iOS uygulama içi satın alımlardan %125’lik bir gelir artışı yaşamasına neden oldu. Şirket, fiyatlı abonelikleri hesap doğrulaması için kullanmanın gerçek bir maksada hizmet etmediğini göstermeyi amaçlayan çift mavi tik seçeneğini geçtiğimiz haftalarda tanıtmıştı. Bunu yaparken Biricik hedefi, Twitter’ın fiyatlı mavi tik uygulaması ile dalga geçmekti.

Ancak daha sonra beklenmedik bir halde Tumblr’ın geliri arttı. latife olarak başlayan hizmet, kullanıcıların kimi bir şeyin kesimi olma gereksinimini kâfi bir neden olarak gördüklerini kanıtlayan bir formda mavi tik abonelik seçeneğine kaydolmaya başlamasıyla gerçeğe dönüştü.

Tumblr, aboneliği Kasım ayında, Twitter CEO’su Elon Musk’ın kullanıcıların profillerinde mavi bir onay işareti almak için 7,99 dolar ödemeleri gerektiğini açıklamasından birkaç gün sonra tanıttı. Tanıtımda “Merhaba, büsbütün işe yaramaz maviyi tanıtıyoruz” kelamları kullanılmıştı ve bu hizmetin Fazla da gizli olmayan bir parodi olduğunu belirtmişti.

Sensor Tower, toplumsal medya uygulamasının iOS sürümünün gelirinin arttığını ve şirkete 263.000 dolar net gelir getirdiğini tespit etti. Bu ölçü Fazla yüksek görünmese de, uygulama içi satın almaların %19 artması manasına geliyor. Ayrıyeten mavi tik abonelik hizmetinin, 2022’deki tıpkı Vakit dilimine kıyasla Tumblr’ın gelirini %125 artırdığı söyleniyor.

Twitter’ın mavi onay işareti seçeneği, kullanıcılarının aylık abonelik fiyatı ödemesini Mecbur kılıyor ve abonelik hizmetinin reklamında “Gücü insanlara verin: Aylık 7,99 ABD doları üzere düşük bir fiyat karşılığında hesabınız, aslında takip ettiğiniz ünlüler, şirketler ve siyasetçiler üzere mavi bir onay işareti alacak” cümleleri kullanılıyordu. Twitter’ın kullanıcılarından her ay yaklaşık 8 dolar isteme teşebbüsünün bilakis, Tumblr’ın mavi tik seçeneği, sırf bir parodi olmasından Dolayı anlaşılır bir halde, Biricik seferlik bir ödemeydi.

Tumblr’ın “Merhaba! Tumblr’da Important Blue Internet Checkmarks’ı [Önemli Mavi İnternet Doğrulama İşaretleri] başlatıyoruz” açıklamasının üzerinde duyuruya eşlik eden bir biçimde “Internet üzerinde asla gereğinden Çok Değerli olamazsınız!” biçiminde kısa bir İzah yer alıyordu.

Sitenin açıklaması “7,99 dolar ile sudan ucuzlar – blogunuz için sadece web’de (şimdilik) bir değil İKİ onay işareti aldığınızı düşündüğünüzde, bu öbür birtakım yerlerden daha ucuz. neden diye mi soruyorsunuz? neden olmasın? Hiçbir şeyin ehemmiyeti yok!” biçiminde devam ediyordu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir