Google’dan yeni hesap silme kararı: Hesabınızı YouTube videoları kurtarabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 21, 2023 Yorum Yok

Google, bu haftanın başlarında yaptığı bir İlan ile hizmetindeki iki yıldır kullanılmayan yahut erişilmeyen şahsî hesapları silmeye başlamayı planladığını açıklamıştı. Duyurunun yapıldığı blog gönderisinin Özgün versiyonunda “Bu yılın sonlarından itibaren, bir Google Hesabı en az 2 yıldır kullanılmadıysa yahut Celse açılmadıysa, Google Workspace (Gmail, Docs, Drive, Meet, Takvim), YouTube ve Google Fotoğraflar içindeki içerikler de iç olmak üzere, hesabı ve içeriklerini silebiliriz” deniliyordu.

YouTube görüntülerinin sahip Google hesaplarının silinmesinden bahsedilmesi, internette birçok kişinin alarma geçmesine neden oldu. Daha sonra vefat etmiş lakin tanınan YouTube görüntülerini yükleyen şahısların hesaplarının silinebileceğine dair kaygılar seslendirildi.

O vakitten beri, Google bu blog gönderisini sessizce değiştirdi. Açıklamadaki paragraftan “YouTube” sözü çıkartıldı ve “Ayrıca, şu anda YouTube görüntüleri içeren hesapları silme planımız bulunmuyor” cümlesi eklendi.

YouTube görüntüleri kurtarıcı olacak

Bu nedenle, Google hesabınıza bir müddettir giriş yapmadıysanız ve bu hesap aracılığıyla kimi YouTube görüntüleri yüklediyseniz, hesaplarınızın silinmemesi gerekiyor.

Daha Evvel de belirtildiği üzere Google, Temel olarak güvenliği arttırmak hedefiyle kullanılmayan yahut aktif olmayan hesapları silme kararını aldığını belirtti. Daha eski ve kullanılmayan hesapların güvenliği ihlal edilmiş parolalara sahip olabileceği ve bu eski hesapların müdafaa gayeli iki faktörlü kimlik doğrulama üzere ekstra tedbirlere sahip olmayabileceği konusunda tasalar bulunuyor.

Şirket, Aralık 2023’te Google hesaplarını silmeye başlamayı planlıyor ve bu, oluşturulmuş fakat fiilen hiç kullanılmayan hesaplarla başlayacak. Bu türlü bir hesabınız varsa, Google size silinmeden evvelki aylar boyunca birdenbire Fazla bildirim göndereceğini söylüyor. Bu bildirimler hem hesap e-postasına hem de kurtarma e-posta adresine gönderilecek.

Google’ın gözünde bir hesabı etkin tutmak için yapmanız gereken Biricik şey, o hesapta Celse açıp e-posta okumak yahut göndermek, hesabı Google Arama ile kullanmak yahut bir YouTube görüntüsü izlemek üzere Yalın etkinlikler için kullanmak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir