Infinix’in 12 Bin TL Fiyatlı Note 12 VIP Akıllı Telefonu Satın Alınır mı?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Infinix markasını tahminen daha Evvel duymamış olabilirsiniz. Infinix, Hong Kong merkezli bir akıllı telefon üreticisi. Geçtiğimiz Yıl ülkemizde fabrika açılışını yapmış ve Türkiye’deki üretimine başlamıştı. nihayet periyotta pek Fazla akıllı telefon üreticisinin ülkemizde üretime başlaması kuşkusuz istihdam yaratması açısından ortaya yararlı bir tablo koyuyor. Note 12 VIP’de bu üretimin yapıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle 120W gücündeki HyperCharge takviyesi ile sadece 17 dakika içinde tam kapasite şarj olması bir yana öbür özellikleriyle de epey etkileyici göründüğünü birinci intibada söyleyebiliriz. Telefonun dizaynına hava katan arka kamera alanı onu amiral gemisi çizgisine taşırken, buzlu cam yüzeye sahip arka Beden telefonun epeyce şık bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Infinix Note 12 VIP: Tasarım ve Ekran

Note 12 VIP, keskin kenarlara sahip bir telefon. Sağ kenarda ses ve Sıkıntı tuşları yer alıyor. Telefonun Sıkıntı tuşu birebir vakitte parmak izi sensörü olarak çalışıyor. Pek akıcı bir formda çalışan bu parmak izi sensöre ek olarak, ön kamera yoluyla Çehre tanıma işlevini da kullanabiliyorsunuz.

Note 12 VIP’nin epeyce geniş bir ekranı var. 6.7 inç boyutunda tasarlanan bu ekranın çevreleyen kıyı çerçeveleri de epeyce ince. Böylelikle geniş bir ekran – Beden oranı sağlanmış. 20:9 ekran en – uzunluk oranı ile sinematik bir tecrübe elde edebiliyorsunuz. Ekran çözünürlüğü 1080×2400 piksel olurken, parlaklık oranı 700 nite ulaşabiliyor. AMOLED panel çok hoş bir imaj üretiyor, ayrıyeten 120Hz tazeleme suratına sahip olması da telefonu bu manada amiral gemisi akıllı telefonlar ortasına yerleştiriyor. AMOLED panel sayesinde ekranın renk doygunluğunu beğendik. Ayrıyeten 120Hz yenileme hızı sayesinde pürüzsüz ve süratli bir etkileşim sunuyor.

Note 12 VIP, stereo hoparlörlere sahip. Üst ve alt kenara yerleştirilen hoparlörler pek hoş ses veriyor. Görüntü izlerken ve oyun oynarken mutlu kaldık. Ayrıyeten alt kısımda 3.5 mm kulaklık girişi ve kutu içeriğinde bir kulak içi kulaklığı da bulunuyor. Böylelikle kulaklık için ek ödeme yapmanıza gerek yok. Kendi kulaklıklarınızı da kullanabilirsiniz. Kutu içeriği de pek geniş bu ortada. Kutudan 120W şarj adaptörü dahil, silikon kılıfı da çıkıyor. Öte yandan ekranın üzerinde muhafaza bandı da mevcut.

Infinix Note 12 VIP: Pil

Dediğimiz üzere telefonun en çarpıcı özelliği Fazla süratli şarj olabilimesi. 4500 mAh kapasitesindeki batarya, sadece 17 dakika içinde tam kapasite şarj olabiliyor. Böylelikle telefonun şarjı bitti kederi yok. Siz bir çay / kahve içene kadar telefonu şarj edebiliyorsunuz. Bu özelliği telefonun ayarlarından Güç Maratonu kısmından açabiliyorsunuz. Ayrıyeten pili de çok kâfi düzeyde. 6 saate kadar oyun oynatıyor, 5 saate kadar video izleme müddeti sunuyor, karışık kullanımda da bütün günü çıkartabiliyor. Şayet telefonu hafif kullanıyorsanız, 1 günü de aşabiliyorsunuz. Yeniden süreyi uzatabileceğiniz pil optimizasyon ayarları telefonda bulunuyor.

Infinix Note 12 VIP: Özellikler

Note 12 VIP, performans bakımında ise günlük kullanımlar için Müsait yapıda. Lakin bir performans canavarı olduğunu söylemek güç. Bunun nedeni telefonda kullanılan işlemci. Maalesef telefonda MediaTek Helio G96 işlemci kullanılmış. Açıkçası ekranı, süratli şarjı, bataryası ve 108 MP kamerasıyla dikkat alımlı duran bu modelde Yeniden MediaTek’ten Dimensity 900 işlemci daha yeterli seçim olabilir ve Note 12 VIP’nin yıldızını parlatabilirdi. Dimensity 900 ile daha süratli kullanım ve daha yeterli oyun performansı sağlanabilirdi. Helio G96, bu manada elinden geleni yapıyor, fakat rekabette zorlandığı açık. Günlük kullanımda Sıkıntı yaşamıyorsunuz, yalnız telefonda kullandığınız uygulamaların yükü yüksekse, gecikmeler yaşayabilirsiniz. Neyse ki telefonda RAM artırma seçeneği var. Elimizdeki model Note 12 VIP’nin 8 GB RAM ve 256 GB depolama ünitesine sahip seçeneği. Telefon ayarlar menüsünden Ekstra Özellikler kısmına girdiğinizde burada hafıza Artırma seçeneğini göreceksiniz. Buradan telefonun 8 GB RAM’ine ek olarak 5 GB’a kadar takviyede bulunabiliyorsunuz. Bu size telefonun hafızasından 5 GB’ı sanal RAM olarak kullanma imkanı tanıyor. Performansın stabil kalmasına gereksinim duyarsanız, bu seçenek size gereken takviyesi sunuyor. Bu ortada telefonun hafızasını da artırabiliyorsunuz. Telefonda microSD kart takviyesi yer alıyor.

Bu ortada telefonun oyun performansını da deneyimledik elbette. PUBG’de orta grafik ayarlarında pek akıcı bir oyun tecrübesi sağladığını söyleyebiliriz.

Note 12 VIP, Android 12 işletim sistemiyle geliyor. Üzerinde ise XOS arayüzü bulunuyor. Arayüzün sunduğu işlevselliği beğendik. Kullanışlı seçenekler sunuyor. Güç Maratonu kısmından pil ömrüne yönelik optimizasyonlarda bulunabiliyor, Ekstra Özellikler kısmından Oyun Modu, Bellek Attırma ve Turbo Sosyal üzere seçeneklere erişebiliyorsunuz. Arayüzün kendine has web tarayıcısı ve uygulama marketi de bulunuyor. Bunları kullanmak istemiyorsanız gizleyebilirsiniz, fakat kaldırma opsiyonu bulunmuyor.

Infinix Note 12 VIP: Kameralar

Infinix Note 12 VIP, gerisindeki geniş alana yayılan kamera kısmıyla dikkat alımlı görünen bir telefon. Buradaki anne kameranın 108 MP olması, telefonun Değerli yanlarından birini oluşturuyor. f/1.8 diyaframlı bu anne kamera, standart çözünürlükte 12 MP olarak Cazibe yapıyor. Ancak daha yüksek çözünürlükte Cazibe yapmak istediğinizde, arayüzden 108MP moduna alarak Cazibe ölçüsünü genişletebiliyorsunuz. diğer 2 kamera ise 13 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik sensöründen oluşuyor.

Ana kameraya lazer otofokus ve faz algılamalı otofokusun eklenmesi hoş. Ancak OIS dayanağından mahrum olması, rakiplere yarıyor. Kamera çekimleri gündüz koşullarında ortaya hoş sonuçlar çıkartıyor. Toplumsal medya paylaşımları için kâfi bulduk. Geniş açılı kamera ile 0.6x fotoğraflar çekebiliyor, ayrıyeten 2x optik zum yapabiliyorsunuz. Dijital olarak 10x’e kadar yakınlaştırma seçeneğiniz de var.

Düşük ışıkta Cazibe yapacağınızda Süper Gece modundan faydalanabiliyorsunuz. Gece çekimlerinde Fer kaynağına yakınsanız daha yeterli sonuçlar almanız mümkün, fakat Fer oranı düştükçe grenler ve ayrıntı kayıplarıyla karşılaşıyorsunuz.

Hem arka kamerayla hem ön kamerayla 2K çözünürlüğe kadar görüntü kaydı yapabilen telefonun selfie çekimleri için yer verilen ön kamerası da 16 MP çözünürlüğünde. Dual LED flaşla güçlendirilmiş olması düşük Fer için bir artı. Selfie çekimlerini ise doğal bulduk. Telefon bu alanda rekabetçi davranabiliyor.

Sonuç

Evet, Infinix Note 12 VIP, genel çizgileriyle bu formda. En beğendiğimiz kısım kuşkusuz fevkalade süratte şarj mühleti oldu. Sahiden şu anne kadar kullandığımız en süratli şarj olan telefonlardan biri. Tasarımı beğenilen, ekranı hoş görünüyor, pil ömrü kâfi düzeyde, kameralarıyla da günü kurtarıyor. Fakat en Aka handikabı işlemci seçimi ve fiyatı. Infinix Note 12 VIP, şu Lahza 12 bin TL civarında bir fiyatla bulunabiliyor. Tamam telefon fiyatları da artık her şey üzere Fazla Çok arttı, lakin bu fiyat çizgisinde daha güzel işlemcili seçenekler var. Onlar bu kadar süratli şarj olmuyor olabilir, farklı nüanslar Mevcut tabi, Ama bizce Infinix, Note 12 VIP’de daha güzel bir işlemci kullanmayı tercih etse ya da fiyatı daha rekabetçi bir düzeye çekse daha âlâ Sonuç alırdı diye düşünüyoruz. Bu noktada seçim sizlerin olacak. Yorumlarınızı da bekliyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir