Instagram’’a Telegram özelliği geliyor: Yayın Kanalları

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 17, 2023 Yorum Yok

Meta, tanınan iletileşme uygulaması Telegram’ın sevilen özelliklerinden esinlenmeye devam ediyor. Mark Zuckerberg, uygulamaya Biricik taraflı iletileşme yeteneği getiren yeni bir Instagram özelliği olarak “yayın kanallarını” duyurdu. Şirket bu özelliği birkaç içerik üreticisiyle test ediyor ve Telegram gibisi bu fonksiyonelliği ileride Facebook ve Messenger’a da getirmeyi planlıyor.

Yayın kanalları, Telegram’daki kanallara emsal halde, içerik oluşturucuların güncellemeleri takipçilerinin gelen kutularına aktarmasına İmkan tanıyor. Kanallara katılanlar bildirilere reaksiyon verebiliyor ve anketlerde oy kullanabiliyor, fakat sohbete direkt katılamıyor. Örneğin, Mark Zuckerberg “Meta Kanalı “nda bu alanı “Meta’da geliştirdiğimiz bütün eserler ve teknolojilerle ilgili haberleri ve güncellemeleri paylaşmak” için kullanacağını paylaştı. İçerik oluşturucular metin güncellemelerinin yanı Dizi ses klipleri, fotoğraflar ve diğer içerikleri de paylaşabiliyor.

Şimdilik, sırf Zuckerberg ve yaklaşık bir düzine öteki içerik oluşturucunun bu özelliğe erişimi Mevcut üzere görünüyor. Birinci kümede snowboardcu Chloe Kim, Jiu Jitsu dövüşçüsü Mackenzie Dern ve Tank Sinatra hesabı yer alıyor. Şirket, özelliği kullanmak isteyen diğer şahısların erken erişim için kaydolabileceklerini söylüyor.

Meta kanalları bir “test” olarak tanımlasa da, şirket bu özelliğe Kıymetli bir yatırım yapmış üzere görünüyor. Sohbete Öbür bir içerik oluşturucu ekleyebilme ve soru karşılık oturumları gerçekleştirebilme üzere ek özellikler üzerinde çalışılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir