Netflix gelir raporunu yayınladı, şifre paylaşımı hakkında yeni açıklamalar yaptı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 22, 2023 Yorum Yok

Netflix’in yayınladığı nihayet finansal sonuçları karışık bir imaj çizerken şirket, parola paylaşımına yönelik tedbirlerinin geniş çaplı yayımını ertelediğini açıkladı. Netflix, yeni tedbirler ve seçeneklerin birinci çeyreğin sonlarında devreye girmesini istiyordu, lakin artık şifre paylaşımına karşı alacağı tedbirleri ikinci çeyrekte hayata geçireceğini söyledi.

31 Mart’ta sona eren çeyrekte Netflix, bir Yıl evvelki 1,6 milyar dolar yahut Üleş başına 3,53 dolara kıyasla 1,31 milyar dolar yahut Üleş başına 2,88 dolar yarar bildirdi. Gelir ise evvelki yıldaki 7.87 milyar dolardan 8.16 milyar dolara yükseldi.

Netflix’in payları başlangıçta %10’dan Çok düştü, lakin süreç sonrası saatlerde Aka oranda toparlandı.

Netflix’in şifre paylaşımına karşı atılımları, yatırımcıların akıllarındaki en Değerli noktalardan biri. Şirket, geçtiğimiz yılın sonlarında, şifre paylaşan şahısların kendi hesaplarını oluşturmaları için tedbirler almaya başlayacağını açıklamıştı. Şirket, 100 milyondan Çok hanenin yahut global kullanıcı tabanının yaklaşık %43’ünün hesapları paylaştığını söyledi ve bunun, yeni içerikler için yatırım yapma yeteneğini etkilediğini belirtti. Bu yüzden de hem reklam takviyeli abonelik seçeneği, hem de şifre paylaşımına yönelik kısıtlamalar ile karı artırmayı amaçlıyor.

Gelir duyurusu sırasında eş-CEO Greg Peters, paylaşımdaki değişiklikleri fiyat artışlarına benzeterek başlangıçta abonelerin değişikliğe karşı çıkarak aboneliklerini iptal edeceklerini, fakat sonra yavaş bir halde Geri dönmeye başlayarak kendi hesaplarını açacaklarını sav etti.

Şubat ayında Yeni Zelanda, Kanada, Portekiz ve İspanya’da genel sınırları görülen şifre paylaşımı rehberinde şirket, bu ülkelerdeki kullanıcıların hesapları için bir “ana konum” belirlemelerini istedi ve birebir konutta yaşamayan kullanıcılar için ek fiyat ile iki “alt hesaba” müsaade verileceğini belirtti.

Netflix, şifre paylaşımını azaltmak için yapılan değişikliklerden şad olduğunu söylüyor. Şirket, Latin Amerika’da haberin açıklanmasının akabinde kısa vadeli büyümeyi etkileyen iptaller gördü, lakin daha sonra şifre paylaşanların kendi hesaplarını etkinleştirdiklerini ve var üyeleri “ekstra üye” hesapları olarak eklediklerini belirtti. Sonuç olarak Netflix, bu sayede daha Çok gelir elde ettiğini söyledi.

Şirket, bu değişikliklerin devreye girmesi ile bir gelir artışı bekliyor ve bu gelir artışı sayesinde de daha Çok içeriğe yatırım yaparak bütün kullanıcı tabanı için daha Çok seçenekli bir kütüphane oluşturabileceğini belirtiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir