Instagram’ı kuran ikili, yıllar sonra Artifact isimli yeni bir uygulamayla geri dönüyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 01, 2023 Yorum Yok

Instagram kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger, 2018’de Instagram’dan ayrılmıştı. Ve artık yeni ve yenilikçi bir teşebbüsle uygulama alanına Geri dönüyor.

Artifact ismini verdikleri yeni uygulama, kullanıcılar ortasında İlgi cazip şeyleri tartışmak için bir diyalog ortamı geliştirmeyi amaçlayan, makaleler ve gerçekler içeren yeni bir toplumsal medya platformu formunda tanımlanıyor.

Uygulama, The New York Times ve The Washington Post üzere Kıymetli haber kaynaklarından daha Ufak niş bloglara kadar uzanan şahsileştirilmiş ve derlenmiş bir yayıncı listesinden gelen haber içeriğine odaklanıyor. Kullanıcılar makul kıssaları tıkladığında, yayın akışı otomatik olarak kullanıcının İlgi duyabileceği benzeri makaleleri, gönderileri ve kıssaları gösteriyor.

Uygulama bugün geniş bir kitleye açılıyor olsa da, katılmak isteyenlerin Yine de görünüşte güç görünen bir bekleme listesine katılmaları gerekecek ve bu liste size uygulamayı indirmek ve erişmek için bir ilişki içeren bir bildiri gönderecek. İndirdikten sonra, kullanıcılar başlangıçta sadece merkezi bir dereceli yayına erişebilecekler, fakat uygulamada kritik olması beklenen iki özelliğin eklenmesi için bir Artifact beta testi devam ediyor.

The Verge’ün söylediğine nazaran, bu özelliklerden biri, kullanıcının takip etmeyi seçtiği bireyler tarafından yayınlanan makalelerin bir akışını gösterecek ve gönderilere yapılan yorumları içerecek. İkinci özellik ise, kullanıcıların gönderiler hakkında arkadaşlarıyla Özel olarak konuşabilmesini sağlayan bir direkt ileti kutusu olacak.

İkili, daha Evvel de COVID-19’un yayılmasını izlemek için 2020’de Rt.live web sitesini kurmuştu. Systrom The Verge’e kendisinin ve Krieger’in Artifact fikrini yıllardır tartıştıklarını ve makine tahsili sistemlerinin kullanıcılara içerik tekliflerini düzgünleştirip iyileştiremeyeceğinden emin olmadığını söyledi.

Ancak, Instagram’daki tecrübesinin nazar açısını değiştirdiğini ve gerçek ve bireye Özel bir akışın Mümkün olduğuna inanmasını sağladığını belirtti: “Yıllar boyunca, tüketici tecrübesini geliştirmek için makine tahsilini her kullandığımızda, her şeyin nitekim Fazla süratli bir formda uyguna gittiğini gördüm.

Artifact, TikTok’un algoritmik yaklaşımını kullanıyor lakin bunu salt metin uygulamasına uyguluyor. Systrom, The Verge’e “Bu değişimi gördüm ve ‘Ah, toplumsal (medyanın) geleceği bu’ diye düşündüm” diyor.

Uygulama, siyasi yelpazenin hem sağ hem de sol uçlarından yayıncıları içerecek, lakin Systrom, sırf kaliteli içerik standartlarına uyan kaynakların uygulamada kalmasına müsaade verileceğini söyledi. Artifact’in yanlış bilgilendirmeyi teşvik eden kaynakları ve gönderileri kaldırmak için çalışacağı ve platformda nelerin kalabileceği konusunda kendi kararını vereceği bildiriliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir