İnternet Üzerinde Radyo İstasyonları

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Artık en sevdiğiniz radyo yayınlarını internet üzerinden dinleyebiliyorsunuz. Üstelik yalnızca ülkemizdeki değil, dünya çapındaki binlerce radyo da internet sayesinde meskeninize geliyor.

Kısa bir müddet öncesine kadar, bilgisayarınızdan radyo dinlemek için radyo kartına gereksiniminiz vardı. Bu kolay donanım sayesinde radyo istasyonlarını dinleyebiliyordunuz. Günümüzde ise internete bağlanabilen rastgele bir bilgisayar, yalnızca Türkiye’deki değil, dünya üzerindeki binlerce radyo istasyonuna ulaşmanız için kâfi oluyor. Hatta yalnızca internet üzerinden yayın yapan yahut kendi istediğiniz müzikleri dinleme seçeneği sunan özelleşmiş radyo istasyonlarına da tekrar internet sayesinde ulaşabiliyorsunuz.

Bu yayınları dinleyebilmek için Windows Media Player yahut Real Player yazılımlarından bir adedine gereksinim duyabileceğinizi ve sahip olduğunuz internet ilişki suratının yayın kalitesinde kıymetli bir etken olduğunu belirtmeliyiz. Bu kısa hatırlatmadan sonra, sizleri 14 farklı site ile baş başa bırakıyoruz.

Capital Radio – Alem FM

www.capitalradio.com.tr

Capital Radio’nun dizaynıyla göz kamaştıran web sitesi, varlıklı içeriği sayesinde ziyaretçilerini tatmin etmeyi başarıyor. Real Player üzerinden radyo yayınını canlı olarak dinlemenize müsaade veren site, müzik isteğinde bulunmanız için bir de form sunuyor. Eğlence
dünyasıyla ilgili haberler ise sitenin dikkat çeken başka bir kısmı.

www.alemfm.com

Alem FM’in resmi web sitesi… Siteyi ziyaret ederek radyonun yayın akışına 24 saat kesintisiz olarak ulaşabileceğiniz üzere, günün belirli saatlerinde de yayınının yapıldığı stüdyoyu manzaralı olarak takip etmeniz mümkün. Ana sayfasında aktüel haberlere yer veren sitenin birtakım kısımları üyelik gerektiriyor.

Joy FM – Radyo Boğaziçi

www.joyfm.com.tr

“Tüm vakitlerin en hoş aşk şarkıları” sloganıyla yayın yapan Joy FM’in web sitesi; canlı yayın dışında DJ’ler hakkında bilgilere, şimdiki haberlere, en beğenilen müziklerin ve görüntü küplerin listesine yer veriyor. Dizaynıyla da beğeni toplayan site üzerinden radyonun öteki dinleyicileriyle mesajlaşmanız mümkün.

www.radyobogazici.net

“Türkiye’nin birinci ve en âlâ üniversite radyosu” sloganıyla yola çıkan Radyo Boğaziçi, radyo yayınını internet üzerinden canlı olarak dinlemenize imkan tanıyor. “Online” yayına iki farklı sunucu üzerinden ulaşmanıza müsaade veren sitenin içeriğinde, bilhassa üniversite gençliğini ilgilendirebilecek haberler bulunuyor.

Kral FM – Radyo Mydonose

www.kralfm.com.tr

“İlaç üzere radyo” Kral FM’in web sitesi, radyo yayınını canlı olarak internet üzerinden dinlemenize imkan tanıyor. Ana sayfasında müzik dünyasıyla ilgili şimdiki haberlere kısaca yer veren site, alt sayfalarda ise DJ’ler ve yayın akışı hakkında bilgiler sunuyor. Kral TV’nin Top 10 ve Top 20 listelerine de yeniden bu sayfalardan ulaşmanız mümkün.

www.radyomydonose.com.tr

“Türkiye’nin en uygunu ve en yenisi” sloganıyla tanıdığımız Radyo Mydonose’un resmi web sitesi, sıradışı lakin estetik dizaynıyla ilgi çekiyor. Canlı yayına “online” olarak ulaşmanıza imkan tanıyan site, istek müziklerinizi ilgililere iletebilmeniz için bir de form sunuyor.

PowerTürk – Yayın Online

www.powerturk.com

PowerTürk’ün resmi web sitesi yalnızca canlı yayını internet üzerinden dinlemenize imkan sağlamıyor; farklı yayınları da web kamerası aracılığıyla izleyebilmenize müsaade veriyor. Haberler, aktiflik bilgileri ve “online” oyunlar ise sitenin dikkat çeken başka kısımları.

www.yayinonline.com

Türkiye’deki internet radyoculuğunun en kıymetli adreslerinden birisi olan bu site, 64 farklı radyo istasyonunu ve 8 farklı televizyon kanalını internet üzerinden izlemenizi sağlıyor. Ulusal, bölgesel ve lokal istasyonlara, bu adresi ziyaret ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

NTV Radyo – RADYO 5

www.ntvmsnbc.com/ntv/ntvradyo

Bir haber radyosu olan NTV Radyo, bu adres üzerinden “online” olarak dinleyebiliyor. Haberleri daima takip etmekten hoşlananlar için ülkü bir site olan NTV Radyo’nun web sitesinde, programlar hakkında kısa bilgilere de yer verilmiş.

www.radyo5.com.tr

Tamamen Flash teknolojisiyle hazırlanmış bir dizayna sahip olan RADYO 5 web sitesi, son derece güçlü bir içerik sunmayı başarıyor. En yeni albümler, Amerika ve İngiltere listeleri, yayın akışı ve frekans bilgileri üzere kısımlar, sitenin en temel içeriğini oluşturuyor.

RollingStone – Numberone FM

www.rollingstone.com

Dünyadaki en ünlü müzik mecmualarından birisi olan RollingStone’un web sitesinde, mecmua okuyucularının güzeline gidebilecek güçlü bir içerik dışında “online” olarak dinlenebilen bir radyo da bulunuyor. Real Player tabanlı bu radyo, editörlerin seçtiği müziklere yer veriyor.

www.numberone.com.tr

Numberone FM’in web sitesi olmanın dışında başlı başına bir portalı andıran bu adres, başta cümbüş olmak üzere iktisat, spor ve sıhhat üzere farklı kategorilerde haberler ve makaleler sunuyor. Site üzerinden “top ten” listesi için oy kullanma talihine da sahipsiniz.

Radyo ODTÜ – Yahoo! Music

www.radyoodtu.com.tr

Radyo ODTÜ’nün web sitesinde, bu radyo ile ilgili aradığınız çabucak her şeye ulaşabiliyorsunuz. Hem içeriği hem de dizaynıyla ön plana çıkan sitede, canlı yayın dışında son altı saatte çalınan kesimlere, yayın akışına, en düzgün 40 listesine ve yeni haberlere yer verilmiş.

launch.yahoo.com

Popüler web portalı Yahoo’nun bu servisi, ziyaretçilerine özelleştirilebilir bir web radyosu sunuyor. Müzik kesimi hakkında aktüel bilgilere ulaşmanıza da müsaade veren site, ek olarak dünya üzerindeki çok sayıda radyo istasyonunu da liste halinde sunmayı ihmal etmemiş.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir