İnternette Sohbet ve Tartışma

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Televizyonlar ve gazeteler, internet üzerindeki sanal bağlantılardan yeni bir toplumsal fenomen olarak bahsediyorlar. Siz de bu fenomenin bir kesimi olmak istiyorsanız, bu sayfalardaki siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Internet üzerinden sohbet etmek için mIRC yahut ICQ üzere klasik prosedürleri kullanıyorsanız, web siteleri üzerinden ulaşabileceğiniz sohbet alanlarına da kesinlikle göz atmalısınız. IRC (Internet Relay Chat) ve IM (Instant Messaging) platformlarına nazaran hayli esnek bir yapı sunan bu ortamlar, her geçen gün daha çok sayıda kullanıcının gayesi haline geliyorlar.

3 boyutlu grafiksel ortamlarda sohbet etmenin yahut makul hususlarda tartışmanın mümkün olduğu bu siteler, internete yeni adım atmış kullanıcılar için de sıra dışı bir deneyim sunmayı başarıyorlar. Siz de bu sıra dışı deneyime ortak olmak istiyorsanız, hiç vakit kaybetmeden aşağıdaki siteleri incelemeye başlayabilirsiniz. Lakin bu sitelerin büyük çoğunluğunu, fiyatsız de olsa üyelik gerektirdiklerini bilmenizde büyük fayda var.

ChatCity – CHIP Forumları

chatcity.superonline.com

Superonline’ın sunduğu bir servis olan ChatCity, web tarayıcınızı kullanarak 3 boyutlu ve büsbütün görsel bir ortamda sohbet etmenizi sağlıyor. Olağan bir günde en az 1000 farklı kullanıcının bağlandığı ChatCity içerisinde sohbet etmek için, öncelikle fiyatsız kayıt sürecini tamamlamalı ve “Superonline Kimlik” sahibi olmalısınız.

www.chip.com.tr/forum

CHIP mecmuasının forum sayfalarında bilgisayarlar hakkında merak ettiğiniz çabucak herşeyi bulabilirsiniz. CHIP mecmuası hakkındaki niyetlerinizi paylaşabileceğiniz forum sayfalarında, bilgisayar konusunda tecrübeli kullanıcılarla işletim sistemlerinden web dizaynına kadar geniş bir yelpazede fikir alışverişinde bulunmanız mümkün.

Turkchat – Windows & .Net Magazine Forumları

www.turkchat.com

Dünyanın değişik köşelerinde yaşayan ve Türkçe konuşan bilgisayar kullanıcılarını bir ortaya getirmeyi başaran bu site, web tarayıcısı içerisinde çalışan Java uygulaması aracılığıyla kolay kolay sohbet etmenizi sağlıyor. Rastgele bir üyelik gerektirmeyen servisten yararlanmak için, ana sayfaya takma isminizi girmenizi kâfi.

www.winnetmag.com.tr/forum

IT profesyonellerinin mecmuası Windows & .Net Magazine’in forum sayfalarında, daldaki öteki kullanıcılarla fikir alışverişinde bulunma talihine sahip olabilirsiniz. Sertifikasyon, güvenlik, mesken teknolojileri ve sunucu tabanlı uygulamalar hakkında yirmiye yakın kategoriye sahip olan bu forumda öğrenebileceğiniz çok şey var.

Ekşi Kelamlık – Antoloji Forumları

sozluk.sourtimes.org

Ekşi Kelamlık; ortada bir de olsa kesinlikle ziyaret etmeniz gereken sitelerin başında geliyor. Kullanıcıların girdiği başlıklar ve bu başlıklar altında belirtilen açıklamalar, ortaya hiç de alışık olmadığımız bir kelamlık çıkartmış. Çok sayıda fanatiği bulunan bu sıra dışı sitenin bağımlılık yapabileceğini de belirtmek isteriz.

www.antoloji.com/forum

Kendisini “Kültür-Sanat Portalı” olarak tanımlayan bu sitenin forum sayfaları, epeyce değişik tartışmalara konut sahipliği yapıyor. Temelde kitap, şiir ve sanat üzerine yapılan bu tartışmalar, bazen kestirim bile edemeyeceğiniz kadar değişik boyutlara taşınabiliyor.

Oynasana – Yahoo! Chat

www.oynasana.com/forum

Oyun severi er in kıymetli buluşma noktaları ortasında yer alan bu sitenin forum sayfalarında, yeni çıkmış yahut klasikleşmiş oyunlar hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Oyunlarda takıldığınız kısımları geçmek de, bu sayfaların yardımıyla hayli kolay.

chat.yahoo.com

Popüler web portalı Yahoo’yu ziyaret ederek, dünyanın dört bir yanındaki bilgisayar kullanıcılarıma sohbet edebilirsiniz. Sohbete başlamak için, öncelikle bir Yahoo hesabı açmak zorundasınız. Sitede, çok sayıda sohbet odasına yer verilmiş.

Sevgi Irmağı – MSN Chat

www.sevginehri.net/forum

Kültüre, sanata ve yaşama dair dolu dolu bir içerik sunan bu sitenin forum sayfaları, birebir yoğunlukta bir tartışma ortamına mesken sahipliği yapıyor. Yazılanları okumak için üyelik gerekmese de, yazılan bildirilere yanıt vermek için siteye üye olmak zorundasınız.

chat.msn.com

Bir öteki tanınan web portalı olan MSN’de de, dünyanın dört bir yanındaki bilgisayar kullanıcılarıyla sohbet etme talihini yakalayabilirsiniz. MSN’in öbür servisleriyle uyumlu bir
biçimde çalışan sohbet servisinden yararlanmak için üyelik gerekiyor.

Beyazperde – İnternetin Karanlık Yüzü – Chat Zone

www.beyazperde.com/forum-index.asp

Türkiye’nin en tanınan sinema sitelerinden birisi olan “beyazperde.com”un lorum sayfalarında yeni sinemalar hakkında yorum yapabileceğiniz üzere, “En çok ağladığınız sinema sineması?” üzere başlıklarda da öbür ziyaretçilerle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

www.internetinkaranlikyuzu.com

Forum mantığıyla hazırlanmış bu site, altı ana kategori altında ve otuzun üzerinde başlık içerisinde internetin karanlık yüzüne dair bilmek isteyebileceğiniz her türlü bahse konut sahipliği yapıyor. Sitede yazılanları okumak için fiyatsız üyelik gerekiyor.

www.chat-zone.com

Üyelik gerektirmeden sohbet etmenize müsaade veren bu siteyi ziyaret ederek, hiç vakit kaybetmeden sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Servis içerisinde, yaş kümelerine nazaran ayrılmış altı temel kategori bulunuyor. Kategoriler altında ise birçok sohbet odasına yer verilmiş.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir