iOS 16’nın önemli çoklu görev özelliği, Android 14’e de geliyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 22, 2023 Yorum Yok

Genel olarak baktığımızda Android, iOS’tan daha Çok çoklu misyon esnekliği sunabilen bir işletim sistemi. Buna karşın, iki tam ekran uygulama ortasında evrakları sürükleyip bırakma yeteneğine sahip değil. iOS 16 ise, sistem hareketlerini kullanarak bir tam ekran uygulamasından bir öğeyi sürükleyip Öbür bir tam ekran uygulamasına bırakmanıza İmkan tanıyor.

Neyse ki, Android 14 ile bu durum değişebilir. nihayet söylentilere nazaran Android 14, Android çoklu misyon yeteneklerini Fazla daha düzgün bir tecrübe haline getirecek yeni bir özellik sunacak. Google News Telegram kanalının editörü Nail Sadykov, en nihayet Android 14 beta sürümünde, belgeleri yahut metni iki tam ekran uygulama ortasında sürükleyip bırakmanıza müsaade veren bir özellik ayrım etti.

Android 14’te yapmanız gereken Biricik şey, bir parmağınızla metne, fotoğraflara yahut öbür belgelere uzun basmak, akabinde ikinci parmağınızı kullanarak seçili ortamı tutarken sistemde gezinme hareketleri yapmak olacak. Bu devinim komutu ile evrakları uygulamalar ortasında sürükleyip bırakmak için iki uygulamayı bölünmüş ekran moduna geçirme gereksinimi ortadan kaldırılmış oluyor.

Bu özellik, katlanabilir telefonlar ve tabletler üzere Aka ekranlı aygıtlarda daha da kullanışlı olabilir. Özellik, bu yılın sonlarında kullanıma sunulacak olan Android 14 ile uyumlu telefonlara ve tabletlere gelecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir