Katlanabilir telefonlar için tehlike çanları çalıyor: En çok satan marka ve modeller belli oldu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 22, 2023 Yorum Yok

2022’nin üçüncü çeyreğinde, bütün OEM’lere bir ortada bakıldığında, katlanabilir telefon sevkiyatları %500’ün üzerinde büyüme ve 6 milyonu aşan sevkiyat sayıları ile Doruk yaptığı görülmüştü. O tarihten bu yanaysa, katlanabilir telefon sevkiyatlarının iki çeyrek üst üste yıllık bazda düşüş yaşadığını ve 2023’ün birinci çeyreğinde sırf 2,1 milyon adet sevkiyat yapıldığı görülüyor.

Birinci Samsung, ikinci OPPO

@DSCCRoss tarafından bildirildiği üzere Samsung, bütün katlanabilir telefon üreticilerinin ortasında liderliğini sürdürdü. Lakin, birinci çeyrek sevkiyat hissesi %45 ile şimdiye kadarki en düşük ikinci düzeyine geriledi. Oppo ise %21’lik bir Pay ile sevkiyat bazında en Aka ikinci katlanabilir telefon markası olmayı başardı.

Samsung’un sevkiyatları azalsa da şirket geçtiğimiz Yıl boyunca piyasadaki en tanınan iki telefondan birini sunmayı başardı ve bu muvaffakiyet 2023’ün birinci çeyreğine kadar devam etti.

Galaxy Z Flip 4, %27’lik pazar hissesiyle 2023’ün birinci çeyreğinde en tanınan katlanabilir telefon oldu. enteresan bir halde ikinci en tanınan katlanabilir telefon, %15 pazar hissesine ulaşan Pocket S ile Huawei’den geliyordu. Akabinde %13 ile Galaxy Z Fold 4, %11 ile Oppo Find N2 Flip ve %6 ile Huawei Mate X3 geldi.

Google da iç olmak üzere daha Çok OEM yeni katlanabilir telefonlar piyasaya sürmeyi planlarken, önümüzdeki çeyreklerde hisselerin daha Çok değişmesi mümkün. Pixel Fold Haziran ayında satışa sunulacak. Samsung da bu Yıl Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 yeni jenerasyon katlanabilir telefonlarını piyasaya sürecek ve şirketin bu telefonları beklenenden daha erken piyasaya sürebileceğine dair söylentiler bulunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir