iOS 17 almayacak iPhone modelleri listesinde büyük bir şoka hazır olun

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 05, 2023 Yorum Yok

MacRumors tarafından paylaşılan yeni bir sav, iOS 17’nin iPhone X’i desteklemeyeceğini söylüyor. Ayrıyeten iPadOS 17’nin de artık birinci nesil iPad Pro’yu desteklemeyi durduracağı söyleniyor.

iOS 16, iPhone 7 ve en nihayet iPod touch da iç olmak üzere birçok iPhone modeli için dayanağı çoktan sonlandırmış olsa da, bu mümkün yeni değişiklik, duyurulan Face ID’li birinci iPhone’un artık Apple tarafından desteklenmemesi manasına geliyor.

Haber kaynağı, “yaklaşan yazılım güncellemeleri konusunda yeterli bir sicile sahip bir kaynaktan” bu bilgiyi aldığını söylüyor fakat bu kaynağın daha Evvel hangi mevzularda hakikat olduğunu açıklamıyor. Yine de, MacRumors, iOS 17 ve iPadOS 17’nin A11 Bionic çip yahut daha eskisini kullanan birden fazla aygıtla uyumlu olmayacağını paylaşıyor. Haber kaynağı, A10 Fusion çip kullanan iPad 6 ve 7 ile A10X Fusion çip kullanan ikinci jenerasyon iPad Pro’nun istisnalar olduğunu söylüyor.

MacRumors, Apple’ın iOS 17 ve iPadOS 17 ile bu aygıtlar için dayanağı sonlandırmasının nedeninin, A5’ten A11 işlemciye kadar uzanan modellere sahip bütün iPhone ve iPad modellerini etkileyen bir bootrom Emniyet açığından kaynaklandığını söylüyor. Bu bootrom “salt okunur durumda” çalıştığı için şirket bu aygıtlara yama uygulayamıyor. Bu yüzden de bu aygıtların yazılım kısıtlamalarının kaldırılması (jailbreak) her Vakit mümkün.

Hangi aygıtların iOS 17’yi destekleyeceğini muhtemelen 5 Haziran’da gerçekleşecek olan WWDC 2023 açılış konuşması sırasında öğreneceğiz. Apple, bu aktiflikte iOS 17, iPadOS 17, macOS 14, tvOS 17 ve watchOS 10’un yeni özelliklerini ve hangi aygıtların bunları desteklemeyeceğini açıklayacak.

Ancak, iOS 17 iPhone 8 yahut iPhone X’i desteklemese bile, en azından Apple’ın beş yıllık güncellemeler sunduğunu ve önümüzdeki yıllarda Emniyet düzeltmeleri sunacağını biliyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir