iPhone 14 Plus, Apple’a iPhone 13 mini’yi ve 12 mini’yi unutturacak başarıyı sağladı mı?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 22, 2023 Yorum Yok

iPhone küçük serisi, sadece iki nesil boyunca devam edebildi. iPhone 12 mini ve akabinde iPhone 13 mini satışa sunuldu, fakat sonrasında Apple bu kararından vazgeçerek iPhone 14 küçük yerine daha Aka bir iPhone 14 Plus‘ı piyasaya sürdü. Daha Ufak boyutlu telefonları seven kullanıcılar bu karardan pek mutlu olmasa da, bir işletme kararı olarak büsbütün hakikat bir karar alınmış üzere görünüyor.

Phone Arena tarafından bildirildiği üzere kısa bir müddet Evvel yayınlanan Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları (Display Supply Chain Consultants – DSCC) raporu, iPhone 14 serisi ekran ünitelerini inceledi ve nihayet 11 ayda iPhone 14 Plus için panel sevkiyatlarının, iPhone 13 küçük için geçen yılın tıpkı devrine nazaran %59 daha yüksek olduğunu açıkladı.

Bu sayı, gerçekte satılan telefon sayını tam olarak yansıtmıyor. Lakin Apple’ın iPhone 14 Plus için daha Çok ekrana muhtaçlık duyması, küçük modellerine nazaran daha Aka bir başarıyı yakaladığını kanıtlıyor.

Ayrıca bu rapor, geçtiğimiz Yıl bu noktada iPhone 14 serisi için panel sevkiyatlarının iPhone 13 serisine nazaran %2 daha yüksek olduğunu, bu nedenle yeni telefonların bir Tüm olarak Fazla daha Ufak oranda daha Çok sattığını da gösteriyor. Lakin, iPhone 14 Plus, iPhone 13 küçük’ten Fazla daha uygun performans gösteriyor üzere görünse de, Pro modellerinin Aleni Uzaklık en Fazla satan modeller üzere görünmesinden Dolayı Aka bir satış başarısı olmadığı bir gerçek.

iPhone 14 serisi panel sevkiyatlarına genel olarak baktığımızda; iPhone 14 Pro Max %36, iPhone 14 Pro %28, iPhone 14 %25 ve iPhone 14 Plus %11 hisseye sahip.

Bu sayılar, evvelki modellerle karşılaştırıldığında iPhone 14 Pro Max için %23’lük bir artış, iPhone 14 Pro için %22’lik bir artış ve iPhone 14 için %36’lık bir düşüş manasına geliyor.

Mevcut model ile karşılaştırabileceğimiz bir iPhone 13 Plus bulunmuyor, lakin iPhone 14 için panel sevkiyatları iPhone 13’e kıyasla %36 azalmasına Karşın iPhone 14 Plus’a nazaran iki kattan Çok panel sevk ediliyor olması Plus için pek Olumlu bir tablo çizmiyor.

Bu nedenle, Plus serisi, tıpkı küçük serisi üzere uzun bir mühlet varlığını sürdürmeyebilir. Sızıntılar, en azından bir iPhone 15 Plus modeli sunulacağını gösteriyor, lakin daha uygun satmasını sağlamak için var modelden daha ucuz olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir