Oppo, yeni amiral gemileri Find X9 ve Find X 9 Pro’yu resmi olarak tanıttı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 21, 2023 Yorum Yok

Oppo, yeni Find X6 serisini beklenildiği üzere Çin’de resmi olarak tanıttı ve Özellikle Pro modelinin nihayet derece dikkat alımlı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Xiaomi 13 Pro ve Vivo X90 Pro üzere, Oppo Find X6 Pro da kamerasıyla öne çıkıyor. Find X6 Pro, her iki rakibinin sahip olduğu 50MP 1 inç Sony IMX989 anne kamera sensörünü kullanıyor. öteki telefonlarda bu sensörün neler yapabileceğini aslında görmüştük. Oppo’nun 50MP Sony IMX890 sensörünü hem ultra geniş hem de 3x periskop kameralar için kullandığı göz önüne alındığında, bunun epey heyecan verici bir durum olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sensör, anne sensör kadar Aka olmasa da, 1/1,56 inç boyutuyla diğer ikincil kameralara nazaran öne çıkıyor.

Xiaomi üzere, Oppo da fotoğraf alanında güvenilirliği artıran bir biçimde üst seviye bir kamera üreticisini tercih ediyor. Bu eserde, şirkete birtakım Özel “lensler” ve yeni bir Hasselblad Portre Modu sağlayan Hasselblad ile birlikte çalışıyor.

Oppo Find X6 Pro özellikleri

Kamera dışındaki özelliklerine baktığımızda ise, Oppo Find X6 Pro’nun 3.168 x 1.440 çözünürlüğe ve 2.500 nit üzere muazzam bir parlaklığa sahip devasa bir 6,82 inç AMOLED ekran sunduğu görülüyor. Ayrıyeten 100 W SuperVOOC süratli şarj ve 50 W AirVOOC kablosuz şarj özellikli 5.000 mAh pil ile kullanım ömrü konusunda da pek şikayet almayacağı iddia edilebilir. 16 GB RAM ve 512 GB dahili depolamaya sahip olan telefon, bir Snapdragon 8 Gen 2 çipi ile çalışıyor.

Oppo Find X6 özellikleri

Oppo Find X6 ise Snapdraghon 8 Gen 2’nin yerine MediaTek Dimensity 9200 ile hala yetenekli olsa da görece olarak biraz daha zayıf bir donanıma sahip. Ayrıyeten 1 inçlik anne sensör yerine Sony IMX890 ile karşılaşıyoruz. diğer özelliklere bakıldığında da 80 W süratli şarjlı 4.800 mAh pil ve IP68 sertifikasından IP64’e gerileyen bir tasarım görüyoruz.

Ancak bu duyurunun şu anda büsbütün Çin pazarına yönelik olduğunu ve şimdi milletlerarası yayım hakkında bir bilgi verilmediğini hatırlatmakta fayda olabilir. Find X6 Pro fiyatları 873 doladan, Find X6 ise 654 dolardan başlıyor, fakat öbür ülkelere dağıtım sırasında fiyatlarının değişmesi mümkün.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir