iPhone 15 ekranları için yeni iddia: Üretim beklenenden önce başlıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 29, 2023 Yorum Yok

Apple’ın iPhone 15 serisini tanıtmasına 6 aydan daha kısa bir mühlet kala, Samsung’un bu iPhone modelleri için OLED panelleri beklenenden bir ay Evvel üretmeye başlayacağı söyleniyor. Bu süreç ekseriyetle haziran ayında başlarken, Samsung yeni ekranların üretimine mayıs ayında başlayacak.

Kaynaklara nazaran bu değişiklik, BOE’nin “sorunlarla” karşılaştığı için olağan iPhone 15 modelleri için OLED panellerin üretiminin dışında bırakılmasından kaynaklanıyor.

Daha Evvel bildirildiği üzere, olağan iPhone 15 modelleri için OLED paneller iPhone 14’te kullanılanlara benzeri olacak, lakin ön kamera ve Dynamic Island’dan Çeşitli sensörler için üstte bir delik olacak.

Elec, BOE’nin “delik etrafında Fer sızıntısı problemleriyle karşı karşıya olduğunu ve delikli ekran panellerinin birinci tedarikçilerinden biri olma bahtını kaçırdığını” söylüyor. Yayın, “ışık sızıntısı sorunu, arka Fer ünitesinden gelen ışığın panel tarafından düzgün bir formda örtülmediği sıvı kristal ekranlardan farklıdır” açıklamasıyla devam ediyor.

Bununla birlikte, Samsung normal iPhone 15 modelleri için OLED panelleri Mayıs ayında üretmeye başlayacak olsa da, başlangıçta planlandığı üzere Pro modelleri için ekranları Haziran ayında üretmeye başlayacak.

Apple’ın iPhone 15 serisindeki standart ve Plus modelleri düşük sıcaklıklı polikristalin silikon (LTPS) ince sinema transistör (TFT) kullanırken, Pro ve Pro Max düşük sıcaklıklı polikristalin oksit (LTPO) TFT kullanıyor.

LG Display de ayrıyeten haziran ayından itibaren iPhone 15’in daha üst modelleri için LTOP FTF OLED paneller üretecek. Her şey planlandığı üzere giderse, yeni 4 model de eylül ayının başında tanıtılacak ve tıpkı ayın 2’inci yarısında bütün kullanıcılara sunulacak.

Normal modeller yine tasarlanırken, Pro versiyonlarının daha ince çerçevelere, geliştirilmiş kameralara ve yeni bir A17 Bionic işlemciye sahip olacağı söyleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir