Twitter’ın gizli bir VIP listesi varmış. Bakın bu listede hangi isimler var?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 30, 2023 Yorum Yok

Twitter’ın algoritmasının birtakım kullanıcıların tweet’lerini neden bu kadar sık ön plana çıkardığını artık biliyoruz. Platformer’a nazaran şirketin, içinde birkaç düzine hesabın bulunduğu gizli bir VIP listesi bulunuyor ve bu listedekilerin tweet’leri Fazla daha sık ön plana çıkartılıyor. Hesaplar ortasında Elon Musk’ın yanı Dizi dünyada önde gelen birkaç Twitter kullanıcısı yer alıyor.

Elon Musk, kısa müddet Evvel çalışanlarının yüzde 70’ini işten çıkarmış, sonrasında da Twitter Blue üzere abonelik hizmetleriyle yeni gelir modelleri oluşturmaya çalışmıştı. Şimdiyse Twitter’ın gizli bir VIP listesi olduğu ortaya çıktı. Elon Musk’ın ve öne çıkan birkaç hesabın bu listede yer aldığı söyleniyor.

Twitter’ın VIP listesinde Elon Musk da iç toplamda 36 hesap var. Bunlar ortasında LeBron James, Alexandria Ocasio-Cortez, Marc Andreesen, Tesla fan hesabı @teslaownerssv, ABD lideri Joe Biden ve Ben Shapiro da yer alıyor.

Musk daha Evvel platformun Teklif algoritmalarını Aleni kaynak haline getirme kelamı vermişti. Buna ek olarak, sadece Blue abonelerinin paylaşımlarının Sana özel sekmesinde öne çıkarılacağı da belirtilmişti. Bu değişikliğin, akışta sistemli olarak öne çıkan VIP kullanıcılarını etkileyip etkilemeyeceği muhakkak değil.

Platformer’a nazaran VIP listesi, başlangıçta kuvvetli Twitter kullanıcılarının aldığı etkileşimi izlemek için oluşturuldu. Zira şirket, muhakkak kullanıcıların platformdaki görünürlüklerini azaltmak için “gölge yasakları” uyguladığına dair kuşkuları gidermeye çalıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir