iPhone yazı karakterlerini değiştirmek mümkün mü? Bu açık sayesinde evet!

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Apple’ın iOS ve iPadOS aygıtlarında kullandığı standart yazma tipi SF Pro. Pak ve okunabilir olmasına Karşın kimi kullanıcılar bu fonttan bıkmış olabilir. Maalesef Apple, sistem fontunu Ayarlar kısmından değiştirmemize müsaade vermiyor, lakin Yine de bunu yapmaya niyetliyseniz, iOS 16’da bunu Mümkün kılan bir Aleni kapı bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta geliştirici Zhuowei Zhang, GitHub’da kullanıcıların iOS’ta yazma tiplerinin üzerine yazmasına İmkan tanıyan bir uygulama yayınladı. Üstelik bu numarayı yapmak için iPhone’a jailbreak yapmak gerekmiyor. Bunun yerine uygulama, Apple’ın iOS 16.2’de yamaladığı bir çekirdek yürütme kusurundan (CVE-2022-46689) yararlanıyor.

iPhone’unuzu 13 Aralık’ta kullanıma sunulan iOS 16.2’ye güncellediyseniz, bu uygulamayı kullanmanız Muhtemel değil. Şayet altı bir sürümü kullanıyorsanız, uygulamayı deneyebilirsiniz. Yeni uygulama, Segoe UI, Fira Talih, Comic Baht MS ve Choco Cooky fontlarını sistem fontu olarak seçmenize İmkan veriyor.

Bu yazma tiplerinden hiçbiri beğeninize uymuyorsa, iOS için taşınan Özel yazma tiplerini de içe aktarabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha Çok bilgi edinmek istiyorsanız Zhang’ın GitHub sayfasına bakabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir