Katlanabilir ekranlarda yeni dönem: Bu katlanabilir ekran, 360 derece dönebiliyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Birkaç Yıl Evvel görmeye başladığımız katlanabilir Aygıt konseptleri ve erken prototiplerin birden fazla ekseriyetle hantaldı ve bükülen ekranlar kırılgan görünüyordu. Ayrıyeten ekranlarda kırışıklıklar oluşuyordu.

Ancak ekran teknolojisi yalnızca birkaç Yıl içinde Fazla yol kat etti. Katlanabilir telefonlar hayatımıza çoktan girdi bile. Bu Yıl CES fuarında LG Display standında gösterilen iki yeni taşınabilir OLED ekran konsepti ise bu işe biraz daha ileri götürecek üzere görünüyor. 17 inçlik bir dizüstü bilgisayar/tablet ve iki istikamete katlanabilen 8 inçlik akıllı telefon gibisi bir aygıt, stantta dikkat çeken iki eserdi.

17 inçlik Aygıt karşılaştığımız birinci katlanabilir tablet olmasa da, LG Display, bunun “neredeyse büsbütün kırışıksız” olduğunu sav ediyor. Ayrıyeten LG, ekranın 50.000 katlamaya kadar test edildiğini, bu nedenle epey sağlam olması gerektiğini söylüyor.

Engadget

Diğer konseptte ise LG Display’in resmi olarak “360 derece katlanabilir OLED” olarak isimlendirdiği, Samsung’un Galaxy Fold’una Fazla benzeyen lakin her iki tarafta katlanan 8 inçlik bir ekran görülüyor. Bu sayede, olağan katlamanın yanı sıra, iki ekran dışa hakikat da katlanabiliyor.

LG Display, bu “360 derecelik” yeteneklerin potansiyel olarak üretilecek bir aygıtın aniden Fazla farklı modda kullanılmasına İmkan tanıyabileceğini söylüyor. Elbette, bu fonksiyondan nasıl yararlanılacağına karar vermek donanım üreticilerine ve uygulama geliştiricilerine de bağlı olacaktır, fakat ortaya çıkan ihtimaller epey Değişik seçenekler sunuyor.

Şirketin belirttiğine nazaran, 360 derecelik katlama, 200.000 katlamaya kadar test edildi ve şu anda piyasada bulunan karşılaştırılabilir katlanabilir aygıtlardan Fazla daha güçlü. Samsung ve gibisi şirketlerin bu ekranları kullanmak isteyip istemeyeceği şimdi belirli olmasa da, LG Display bu Cin bir aygıtın düşünülenden Fazla daha yakın olabileceğini gösterdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir