Kötü tasarlanmış web sitelerinin sonucu: Sahiplerine büyük paralar kaybettiriyorlar

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

Storyblock tarafından online alışveriş alışkanlıkları üzerine yapılan yeni araştırma, Kötü tasarlanmış web sitelerinin ABD ve Avrupa’daki e-ticaret platformlarına 1 milyar sterlinin üzerinde gelir kaybına mal olabileceğini argüman ediyor.

Araştırmaya nazaran, her çevrimiçi alışveriş yapan kişi, web sitesi kullanıcı tecrübesinin zayıf olması nedeniyle yılda ortalama beş Kez Yekün kıymeti 50 sterlin olan alışverişten vazgeçiyor ve alışveriş yapanların %12’si 100 sterlinin üzerinde alışveriş yapmaktan vazgeçiyor.

ABD ve Avrupa’da 6.000 tüketiciye çevrimiçi alışveriş davranışı ve web sitesi fonksiyonelliği hakkında soruların sorulduğu bir ankette, tüketicilerin %48’i Üzücü web sitesi tasarımı ve kullanıcı tecrübesi nedeniyle satın alma sürecinden vazgeçtiklerini söyledi.

Storyblok, zayıf web sitesi fonksiyonelliği nedeniyle satın almalardaki kaybın yıllık 1,41 milyar sterline eşit olduğunu varsayım ediyor. Sonuçlar, bir web sitesinden satın almaktan kaçınmanın anne nedenlerinin kötü site planı yahut tertibi, yavaş yükleme suratları, açılır pencereler ve rekabetçi olmayan fiyatlar olduğunu gösteriyor.

Storyblok’un CEO’su ve kurucu ortağı Dominik Angerer yaptığı açıklamada “Tüketiciler gezinmesi kolay, sezgisel olarak tasarlanmış ve süratli yüklenen web siteleri istiyor. Fakat, birçok e-ticaret web sitesi yetersiz kalıyor. Kaçırılan satışlarda alıcı başına beş satın alma Fazla Çok görünmeyebilir, lakin bunu işletmelerin kaçırdığı potansiyel yeni alıcı sayısına yükselttiğinizde, Fazla Değerli ölçüde Nakit Laf konusu” dedi.

Araştırmaya katılanların 18 ile 25 yaşları ortasında olanları, bir e-ticaret sitesinden ayrılmanın anne nedeninin karmaşık yahut modası geçmiş site dizaynları olduğunu söylüyor. Araştırma, bir e-ticaret web sitesi tecrübesinin en Değerli kesimlerin ortasında sohbet botları üzere ek fonksiyonların de yer aldığına işaret ediyor.

55 ıslak ve üstü iştirakçiler, gezinme kolaylığını ve yükleme suratlarını en Kıymetli faktörler olarak seçiyor. Ayrıyeten araştırma sonuçları, vazgeçilen daha yüksek bedeldeki satın alımların çoklukla daha İhtiyar tüketicilerden geldiğini de gösteriyor. 18 – 25 yaşındakiler için vazgeçilen ortalama sepet pahası 34 sterlin iken, daha İhtiyar Küme için vazgeçilen ortalama sepet pahası 60,52 sterlin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir