Mercedes otomobiller, süper bilgisayara dönüşüyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Şub 24, 2023 Yorum Yok

Mercedes-Benz, dünyanın en Aka teknoloji şirketlerinden kimileriyle iştiraklerini genişleterek Tesla üzere şirketlerle uzunluk ölçüşmek istiyor. Reuters tarafından bildirildiği üzere Google ve Nvidia ile olan bağını derinleştiren şirket, yeni MB.OS işletim sistemi ile arabalarında “süper bilgisayar” performansı vaat ediyor.

California, Sunnyvale’deki bir aktiflikte CEO Ola Kaellenius, yeni işletim sistemi MB.OS’nin bu on yılın ortalarında piyasaya sürülmesine atıfta bulunarak, “Bu noktadan sonra her bir Mercedes’in içinde bir harika bilgisayar olacak” dedi ve ekledi: “İhtiyatlı bir yaklaşım izliyoruz zira bu basamakta potansiyel hazinenin ne kadar Aka olduğunu kimse bilmiyor.

Kaellenius’un söylediğine nazaran, sistemin yeni mimarisi üzerine inşa edilen her Mercedes, “aracın kokpiti boyunca uzanan hiper ekranlara ve otonom sürüş için kapsamlı bir sensör setine” sahip olacak. Şirket ayrıyeten Google ile iştirakini da genişletiyor ve şoförlerin park halindeyken yahut Tertip 3 otonom sürüş sistemini kullanırken YouTube izlemesine İmkan tanıyacak.

Ayrıca şirketler, gelecekte potansiyel olarak Google’ın bulut ve Yapay zeka teknolojilerini kullanmak için Bir arada çalışacaklarını da belirtti. Mercedes, navigasyon konusunda Google ile çalışacakken, otonom sürüş tutkusu için Nvidia ile çalışacağını söylüyor.

Mercedes-Benz, Tesla üzere öbür şirketleri geride bırakarak Amerika Birleşik Devletleri’nde Tertip 3 otonom sürüş sertifikası Meydan birinci araba üreticisi. Nevada eyaletinde alınan otonomluk sertifikası, şoför her Lahza denetimi ele almaya Amade olduğu sürece aracın sürüşün bütün istikametlerini gerçekleştirmesini sağlıyor.

Mercedes’in söylediğine nazaran DRIVE PILOT sistemi “uygun otoyol kısımlarında ve yüksek trafik yoğunluğunun olduğu yerlerde” çalışacak ve “saatte yaklaşık 65 kilometre sürate kadar dinamik sürüş misyonunu üstlenebilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir