Microsoft, Google Chrome sayfasına Edge reklamı “sızdırmaya” başlıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 23, 2023 Yorum Yok

Windows 10 ve 11 ile Birlikte şurası olarak gelen Edge tarayıcısının, pek Fazla kullanıcı için Chrome tarayıcısını indirmek için kullanılan bir araç olarak değerlendirildiği bir gerçek. Bu durum, Microsoft’u Fazla üzüyor ve firma kullanıcıları Edge’de tutmak için Fazla iş veriyor. Ve kimi bu uğraşı kullanıcılar tarafından “fazla saldırgan” olarak da bulunabiliyor.

Bunun nihayet örneği, bir kullanıcı Chrome indirmek istediğinde yaşanıyor. Edge Canary kullanıcıları, artık Chrome indirmek istediklerinde Edge’in kendilerine gösterdiği iki reklamla karşılaşıyor. Birincisi daha Ufak ve Chrome web sitesi yüklendiğinde ekrana geliyor. İkincisi ise devasa, bütün ekranı kaplayan bir reklam.

Microsoft ayrıyeten Chrome’a gölge düşürmek için söz oyunları da yapıyor. Reklamda Edge’in Chrome ile birebir teknolojiyi “Microsoft’un ek güveni” ile Bir arada kullandığı belirtiliyor.

Adil olmak gerekirse, kullanıcı tabanını artırmak için uğraşan Biricik şirket Microsoft değil. Google da Chrome’u tanıtmak için bannerlar gösteriyor, lakin bunlar sadece şirketin web sitelerinde görünüyor. Google, Firefox web sitesinde reklam görüntülemiyor ya da Öbür bir tarayıcı indirmek istediğinizde “feryat etmiyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir